Xiaomi prezentuje logo MIUI 12. Premiera już niedługo?

Xiaomi Mi 9T Pro

Rok 2019 przyniósł nam MIUI 11, które wprowadziło naprawdę sporo zmian wizualnych w wyglądzie systemu smartfonów Xiaomi. Teraz chiński gigant potwierdził, że prace nad kolejną generacją nakładki trwają od dłuższego czasu i już niedługo pierwsze wersje beta powinny trafić na wybrane urządzenia!

Czym będzie MIUI 12?

Wprawdzie Xioami nie podzieliło się dokładną datę premiery nowej wersji nakładki, ale nie spodziewałbym się, że nastąpi to w ciągu najbliższych kilku tygodni. Chiński gigant lubi stopniowo odkrywać kolejne karty i tym samym sprawiać, że jeszcze więcej osób wyczekuje prezentacji. Co ciekawe pierwsza wersja MIUI trafiła na rynek w 2010 roku. Tym samym nadchodzące MIUI 12 będzie wydaniem jubileuszowym i bez wątpienia Xiaomi będzie chciało zrobić wszystko, aby zaskoczyć nas wszystkich.

Xiaomi prezentuje logo MIUI 12. Premiera już niedługo?

Już teraz w sieci pojawiają się plotki o całkowitym przebudowaniu interfejsu. I przyznam szczerze, że jeśli przecieki te odnajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości to będą bardzo tym faktem zdziwiony. Już MIUI 11 przyniosło wiele zmian wizualnych, do których spora część użytkowników musiała się pewien czas przyzwyczajać. Jeśli faktycznie kolejna wersja nakładki po raz kolejny przebuduje wygląd systemu to tak naprawdę osoby, które nie są zbyt biegłe w smartfonach będą musiały uczyć się wszystkiego od początku. Dodatkowo MIUI 12 ma wprowadzić ulepszony tryb ciemny, który będzie dostępny nie tylko na smartfonach z ekranami typu OLED czy AMOLED, ale na wszystkich urządzeniach.

Bez wątpienia gigant z Państwa Środka będzie chciał zadbać także o jeszcze lepszą optymalizację, bezpieczeństwo danych użytkowników czy zarządzenie energią. Czy MIUI 12 będzie pod jakąkolwiek kwestią przełomem? Myślę, że na tę chwilę nie możemy tego jednoznacznie stwierdzić. Liczę na to, że Xiaomi zrobi wszystko, aby jubileuszowa wersja nakładki była dopracowana do perfekcji i wprowadziła coś, co przypadnie do gustu samym użytkownikom. Więcej informacji na ten temat już niedługo powinno pojawić się w sieci!

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 9T Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po MIUI 12? Co najbardziej przypadło wam do gustu w MIUI 11, a co byście zmienili? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!