Xiaomi zamyka swój pierwszy i jedyny sklep stacjonarny w Wielkiej Brytanii. Powodem wcale nie jest koronawirus

Mi Store Gdynia

Sklepy stacjonarne Mi Store w naszym kraju cieszą się na tyle dużą popularnością, że co chwila słyszymy o kolejnym otwarciu tego typu sklepu w kolejnych miastach. W Wielkiej Brytanii sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Xiaomi właśnie zamknęło swój pierwszy i jedyny Mi Store w Anglii. Z jakiego powodu?

Xiaomi zamyka swój sklep stacjonarny w Wielkiej Brytanii

Pierwszy i tak naprawdę jedyny sklep stacjonarny Xiaomi w Wielkiej Brytanii został otwarty w centrum handlowym Westfield w Londynie. Otwarcie tego Mi Store odbyło się w 2018 roku i teraz już sklep ten został zamknięty na dobre. I oczywiście powodem tego nie jest wcale koronawirus. Problemem stacjonarnego sklepu Xiaomi w Londynie były przede wszystkim zbyt wysokie ceny w porównaniu ze sklepami internetowymi, a dodatkowo klienci bardzo często narzekali na braki magazynowe wielu produktów i to przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. To sprawiło, że sklep ten najzwyczajniej w świecie nie przynosił zysków i z tego powodu dystrybutor urządzeń chińskiego giganta postanowił zamknąć Mi Store.

Głos w sprawie zabrał także rzecznik prasowy firmy Xiaomi. Wydał on oświadczenie, że zamknięcie sklepu stacjonarnego jest niczym innym jak długoterminową strategią na rynkach Starego Kontynentu. Komentarz ten wydaje mi się jednak dobrą miną do złej gry. Jak już wcześniej wspominałem w naszym kraju sklepy Mi Store pojawiają się jeden za drugim i nic nie wskazuje na to, aby nagle zostały zamknięte z powodu strategi marki.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10S na horyzoncie. Chiński gigant przygotowuje flagowca z większym wyświetlaczem?

Sklep znajdujący się w Londynie najprawdopodobniej najzwyczajniej w świecie na siebie nie zarabiał. Oczywiście to nie oznacza, że Xiaomi wycofuje się z Wielkiej Brytanii. Nadal produkty chińskiego producenta będą dostępne w sklepie internetowym czy w oficjalnym sklepie marki w serwisie Amazon.

Na zdjęciu głównym znajduje się Xiaomi Mi 9T Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o decyzji Xiaomi? Wolicie robić zakupy w sklepach stacjonarnych czy wybieracie te internetowe? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!