Xiaomi zapowiada premierę Watch Color. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Xiaomi zapowiada premierę Watch Color. Co wiemy na temat tego urządzenia?

Xiaomi wręcz zalewa rynek swoimi nowościami. Niedawno do sprzedaży trafił Mi Watch, a teraz chiński gigant zapowiada premierę inteligentnego zegarka o nazwie Watch Color. Prezentacja wprawdzie odbędzie się dopiero 3 stycznia, ale już teraz wiemy bardzo dużo na temat tego sprzętu!

Xiaomi Watch Color zapowiada się naprawdę ciekawie!

W sieci pojawił się ogrom informacji na temat nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka. Oczywiście część z nich została opublikowana przez samą chińską firmę, ale nie wszystkie. Drugą grupę musimy bez wątpienia traktować z lekkim przymrużeniem oka, ale w każdej plotce może znaleźć się ziarno prawdy. Według przecieków Xiaomi Watch Color ma otrzymać ekran AMOLED o średnicy 1,39 cala oraz rozdzielczości 454×454 piksele. Chiński producent zapowiedział także, że możliwość wymiany wielokolorowych pasków sprawi, że tak naprawdę będziemy mogli stworzyć 1540 kombinacji kolorystycznych Xiaomi Watch Color. Tym samym może to być sprzęt skierowany raczej do młodszych użytkowników, a to może oznaczać, że będzie także tańszy.

Tak naprawdę nie wiemy na jakim systemie będzie działać nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka. Pewne jest, że Xiaomi po raz kolejny postawi na NFC, ale jeśli nie połączy modułu zbliżeniowego z WearOS to funkcja ta będzie całkowicie bezużyteczna w Europie. Bateria o pojemności 420 mAh ma zapewnić do 14 dni ciągłej pracy. Wynik ten robi wrażenie i jeśli faktycznie zapewnienia producenta się potwierdzą to Watch Color może cieszyć się sporą popularnością.

Zobacz także: Xiaomi Mi Watch to zegarek, który może podgryźć rynek Apple [recenzja]

Nie zabraknie także Bluetooth 5.0, GPS oraz GLONASS czy certyfikatu wodoodporności 5 ATM. Nadchodzący smartwatch Xiaomi będzie mieć wymiary 46,2 x 53,3 x 11,4 mm. Jak już wspominałem wcześniej premiera tego urządzenia zaplanowana jest na 3 stycznia tego roku. Wtedy też najprawdopodobniej poznamy oficjalną cenę urządzenia oraz dowiemy się więcej szczegółów na jego temat. Miejmy nadzieję, że chiński producent nie zapomni także o Starym Kontynencie!

Co myślicie o tak wyglądającym Xiaomi Watch Color? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!