Xiaomi zaprezentowało nową klawiaturę i mysz

Xiaomi zaprezentowało nową klawiaturę i mysz

Xiaomi właśnie zaprezentowało nowe klawiatury i mysz. Submarka MIIW należąca do Xiaomi, wzbogaciła się o bezprzewodowe modele peryferiów komputerowych. Co oferują?

MIIW Elite Keyboard

Najnowsza klawiatura Xiaomi została wyposażona w 85 klawiszy z mechanizmem nożycowym. Dodatkowo, jest to konstrukcja mechaniczna. Klawiatura została utrzymana w “zaoblonym” stylu. Okrągłe klawisze, zaokrąglone brzegi. Niemal żadnych ostrych kątów. Całość dopełnia niewielka grubość (zaledwie 7.8mm). Ponadto otrzymujemy łączność Bluetooth, jak również tradycyjny adapter na USB. Oczywiście, wspierany jest zarówno Windows jak i MacOS, toteż klawisze mają odpowiednie opisy dla obu systemów. Co ciekawe, pojawił się tam także dedykowany klawisz asystenta głosowego i inteligentnych skrótów. Dzięki niemu możemy wprowadzać tekst głosowo, jak również wywoływać zdefiniowane akcje.

Xiaomi zaprezentowało nową klawiaturę i mysz

 

MIIW Dual Mode Keyboard

Druga z klawiatur to w zasadzie okrojona wersja tej pierwszej. Tracimy klawisz wsparcia głosowego (w jego miejsce trafił znany od dawna klawisz Fn), zyskujemy zaś dodatkowe kolory. Liczba klawiszy, mechanizm i tryby połączenia pozostały bez zmian.

Xiaomi zaprezentowało nową klawiaturę i mysz

MIIW Elite Mouse

Ostatnią z nowości jest myszka. Cechuje ją dosyć prosta stylistyka, nadal jednak można zauważyć charakterystyczne krągłości. Ponadto myszka ma możliwość magnetycznej regulacji chwytu i jest uniwersalna, co oznacza, że będzie wygodna zarówno dla osób prawo, jak i lewo-ręcznych. W kwestii łączności oferuje to samo co wyżej opisane klawiatury – Bluetooth i USB, oraz możliwość płynnego przełączania między trybami.

Xiaomi zaprezentowało nową klawiaturę i mysz

Taki zestaw pozwoli nam teoretycznie na podpięcie się do dwóch urządzeń, między którymi przełączy nas zaledwie jedno kliknięcie. Przydatne np. w sytuacji, gdy taki zestaw chcemy połączyć jednocześnie z tabletem i np. komputerem.

Xiaomi zaprezentowało nową klawiaturę i mysz

Wszystkie trzy produkty będą dostępne od lutego na platformie croudfundingowej Xiaomi Youpin. Dokonując zakupu na platformie, zapłacimy 199 juanów (~109zł) zarówno za myszkę, jak i klawiaturę Elite. Dostępe mają być od 25 lutego. Zakup po premierze, to koszt już 299 juanów (~164zł). Co ciekawe, zwykła wersja klawiatury, nie będzie dostępna w formie croudfoundingu, a jej cena to 179 juanów (~98zł) i tą zakupimy dopiero od 11 marca.

Co myślicie o nowych gadżetach Xiaomi?

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!