Xubuntu 20.04 LTS będzie miało dedykowany ciemny motyw!

Xubuntu 20.04 LTS będzie miało dedykowany ciemny motyw!

Xubuntu to specjalna wersja Ubuntu, która zamiast GNOME wykorzystuje środowisko graficzne Xfce. Ma ono wiele zalet, między innymi niewielkie zużycie podzespołów oraz ogromne możliwości konfiguracyjne. Niestety, na dzień dobry potrafi przywitać nas niezbyt przyjemnym dla oka wyglądem interfejsu, który przypomina systemy z początku XXI wieku. Na szczęście deweloperzy Xubuntu postanowili coś z tym zrobić.

Xfce to bez wątpienia jedno z moich ulubionych środowisk graficznych. Jest one proste, przejrzyste, lekkie i wysoce konfigurowalne. Jest jednak pewne ale. Co prawda, od razu po zainstalowaniu Xubuntu, system jest gotowy do pracy, ale wszystko wygląda po prostu… źle. Tak, standardowe Xubuntu to brzydki OS i nie tylko ja mam takie zdanie. Co ważne, poświęcając zaledwie kilka(naście) minut możemy Xfce zamienić w coś pięknego. Mogę pochwalić się swoim pulpitem z Xubuntu 16.04, jednak to były moje początki korzystania z Linuxa i wtedy miałem brak jakichkolwiek umiejętności związanych z designem (teraz również ich nie posiadam).

Xubuntu 20.04 LTS będzie miało dedykowany ciemny motyw!
Mój szczyt umiejętności modyfikowania XFCE.

Xubuntu 20.04 z dedykowanym ciemnym motywem

Zespół Xubuntu ciężko pracował nad nowym motywem. Nazywa się on Greybird-dark i wypełnia on ekran szarymi i ciemnymi barwami. Dzięki dopracowaniu i dobrym wybraniu barw, idealnie łączy się on z ciemnymi motywami zewnętrznych aplikacji z jednoczesnym zachowaniu swojej klasycznej formy.

Xubuntu 20.04 LTS będzie miało dedykowany ciemny motyw!

Dzięki Greybird-dark już na start Xubuntu będzie cieszyć nasze oko przyjemnym wyglądem, w którym nie musimy wiele zmieniać (choć nadal wolałbym korzystać z innej paczki ikon niż ta standardowa – na przykład Paper Icon Pack).

Co ważne, Greybird-dark to standardowy motyw GTK, który może być zainstalowany nie tylko na Xfce, ale również inny środowiskach wykorzystujących tę bibliotekę – chociażby GNOME, MATE czy Cinnamon.

Motyw Greybird-dark możecie pobrać >>stąd<<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!