#ZostańWDomu i ucz się kodowania z CodeAcademy!

Code
(fot. Pexels)

Rok 2020 jest pełen niespodzianek i aktualnie przechodzimy bardzo ciężki okres. Uczelnie są zamknięte a my niezbyt możemy wychodzić z domu. Fakt, nadal wiele zajęć odbywa się zdalnie, jednak nuda naprawdę może dobić. Na szczęście znalazłem rozwiązanie tego problemu, a jest to… nauka! Dzięki CodeAcademy możemy uczyć się programowania i to w bardzo przyjemny sposób.

Czas ten narodowej kwarantanny można przyrównać do odkrywania swojego domu na nowo. Szuka się jakichś nowych zainteresowań, czyta książki, o których się zapomniało i gra w gry, które już dawno się kupiło. Można również instalować nowe aplikacje i próbować jakoś się rozwinąć. Osoby chcące się nauczyć nowego języka mają wiele możliwości – nawet teraz do głowy przychodzi mi chociażby popularne Duolingo. A co z informatykami, przyszłymi programistami? Dla Was też znajdzie się jakaś ciekawa appka.

Warto przeczytać: Programy Affinity można teraz przetestować całkowicie za darmo przez 90 dni. Dodatkowo przygotowano także promocję dla osób zdecydowanych na zakup!

CodeAcademy za darmo dla studentów!

CodeAcademy to zbiór kursów różnych języków programowania i znaczników, chociażby Java, C++, Bash czy HTML. Dostęp do zadań mamy z poziomu różnych platform – na desktopie za pośrednictwem strony internetowej, a na smartfonie z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji. Muszę zaznaczyć, że forma rozwiązywania zadań różni się między tymi platformami. Na przykład kurs z Command Line na komputerze wyświetla emulator Terminala, w którym to możemy testować opisywane komendy, natomiast na telefonie dostajemy coś w rodzaju fiszek.

#ZostańWDomu i ucz się kodowania z CodeAcademy!
Kurs z Command Line na smartfonie

Według mnie wygodniejsza forma to ta druga, czyli na smartfonie. Czemu? Jeśli na jakieś pytanie odpowiemy błędnie to zostanie ono zadane nam jeszcze kilka razy abyśmy zapamiętali odpowiednią informację. Odblokowując kolejne poziomy nie tylko poznajemy nowe rzeczy, ale również powtarzamy te wcześniej pokazane.

Aby skorzystać z CodeAcademy Pro należy wejść na >tę stronę< i kliknąć w Join Pro. Następnie trzeba zarejestrować się w usłudze z wykorzystaniem maila w domenie edu. Po tym powinna uruchomić się darmowa subskrypcja Pro na 90 dni. Co ważne, nie powinna ona przedłużyć się automatycznie.

Jaki język programowania jest Waszym ulubionym? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!