Spis treści
Dla jednych 10 lat to dużo, dla innych nie. Jeśli chodzi o rozwój, w jakim OPPO poszło do przodu, to zapewne były to udane lata. Z racji tego, że debiut przypadł na styczeń 2008 roku, dziś postanowiliśmy nieco przybliżyć wszystkim zainteresowanym kilka ich modeli. Modeli, które są najważniejsze w ich historii – prawdopodobnie. Zatem odpalmy wehikuł!
OPPO smartfonami zajmuje się 10 lat
Chiński gigant wypracowywał swoją pozycję przez prawie dekadę. Jak widać ciężka praca popłaca, gdyż w Państwie Środka raczej ciężko znaleźć kogoś, kto nie zna tej firmy. Teraz przygotowaliśmy dla Was listę przełomowych urządzeń, jakie OPPO zdążyło wypuścić w ciągu tego czasu!
OPPO A103
Jak od czegoś zaczynamy, to najlepiej od początku. To właśnie pierwszy model, który zawitał na rynku równe 10 lat temu. Już wtedy wyróżniał się swoim wzornictwem, które było raczej mniej spektakularne. Tył telefonu, na którym widnieje uśmiech, to bardzo miły dodatek.
OPPO P51
Jakieś skojarzenia? Myślę, że każdy pomyślał o Sony Ericssonie, które swego czasu były na takiej fali, że każdy chciał je mieć. Innowacją był nieco inny układ klawiszy, który dodawał charakteru w tym telefonie. Dwa kolory telefonu – szary z zielonymi akcentami oraz biały z czerwonymi dodatkami – przyciągnęły sporo klientów.
OPPO T9
Przełom, tak można to nazwać. Zdecydowano się na dotykowy ekran, który zastąpił zwykłą klawiaturę alfanumeryczną. Podobnie do poprzednika, oferował w kolorach butę zielonego.
OPPO U529
Zapewne nie spodziewaliście się tego, że nastąpi powrót do klawiatury? A jednak! Klawiatura i klapka, to to czym przyciągał uwagę U529. Kobiecy kolor jak zapewne się domyślacie, zapewnił dobrą ilość klientek, zainteresowanych zakupem.
OPPO X903
Tu już bardziej nowocześnie, prawda? Dotykowy ekran, wysuwana klawiatura. Czy można było chcieć więcej? Telefon na start oferował Androida 2.2 Froyo, aż 1 GHz procesor i aparat 8 Mpix. Na plus 4-ro calowy ekran, obsługujący aż 10 punktów.
OPPO Finder
Nie mylcie nazwy z popularną aplikacją „randkową”. Finder, kiedy został wprowadzany na rynek w 2012 roku dzierżył miano najcieńszego telefonu – „gruby” zaledwie na 6.65 mm. Do dziś sporo telefonów nie może pochwalić się tak smukłą talią.
Do tanich nie należał, bowiem cena 600 $ w tym roku mogła nie jednego ściąć z nóg. Otrzymywaliśmy ekran Super AMOLED 4.3 cala, 1 GB RAMu, 16 GB pamięci wbudowanej oraz przedni aparat – 1.3 Mpix.
OPPO N1
Ten model zdobył sławę, dzięki obracanemu aparatowi z tyłu. Dzięki temu jedno oczko mogło obsłużyć zarówno zdjęcia z przodu, jak i z tyłu. Spory ekran 5.9 cala, 2 GB RAMu i bateria 3610 mAh. Do dziś oferuje większą pojemność niż obecne standardy.
OPPO Find 7/7a
Specyfikacja czy osiągi w tym modelu były mniej ważne. Rozgłos zapewniło szybkie łądowanie VOOC.
OPPO R7/R7s
Już w 2015 roku, kiedy debiutował ten smartfon, marka była jedną z najpopularniejszych na świecie. Roczna sprzedaż na poziomie 50 mln sztuk mogła nie jednego zaskoczyć. W tym przypadku również średnia półka, którą wspiera VOOC.
OPPO R9 oraz R9s
Ta seria przyniosła firmie prawdopodobnie największe korzyści. Kolejny raz zaatakowali oni średnią półkę i zakończyli atak sukcesem. Rok 2016.
OPPO R11/R11s
Cały czas kręcimy się w okolicach średniej klasy smartfonów. Marka wykonała krok naprzód, ze względu na użycie popularnych już proporcji 18:9. Nie zapomniano również o podwójnym aparacie.
OPPO Find X – nowożytność
Zapewne każdy z was dobrze zna ten telefon. Rozsuwany moduł, który sprawił sporą niespodziankę na rynku. Komponuje się to ze sporym współczynnikiem wypełnienia przedniego panelu ekranem. Nowy wygląd, slider, podwójne aparaty czy edycja specjalna. Wszystko to sprawia, że w końcu można powiedzieć o flagowcu spod szyldu OPPO.
Te 10 lat dla OPPO było naprawdę udanym czasem i nie marnowali go oni na głupoty. Praca się opłaca i jak widać, w tak krótkim czasie można osiągnąć spory sukces.
Jakie macie podejście do tej marki? Bardziej na tak, czy jednak nie?
I który z ich telefonów podoba Wam się najbardziej?