16-calowy iPad. Właśnie taki teraz powstaje

ipad pro

Jeśli największy iPad to dla Was za mało, to może zaciekawi Was ta informacja. Otóż okazuje się, że Apple pracuje nad 16-calową bestią.

iPad 16-calowy

Nie tak dawno temu pojawiły się nowe iPady Pro z procesorem M2. Nic specjalnego, po prostu lepsza specyfikacja. Teraz jednak okazuje się, że Apple pracuje nad czymś ogromnym, a mianowicie mowa tu o 16-calowym tablecie.

Takie właśnie uzyskał portal The Verge. Apple ma pracować nad dużym, 16-calowym iPadem, który jednocześnie byłby największym tabletem na rynku. Sprzęt miałby zostać zaprezentowany pod koniec 2023 roku.

iPadOS 16 (fot. Apple)
iPadOS 16 (fot. Apple)

Ma to całkiem sporo sensu, bowiem Apple dodaje funkcje do iPadOS zwiększające produktywność. Mowa tu chociażby o Stage Manager czy lepszej obsłudze zewnętrznych monitorów. Aczkolwiek 16-calowy tablet to naprawdę monstrum i nie widzę go jako sprzęt do “użytku ogólnego”. Raczej będą nim zainteresowani profesjonaliści pokroju grafików czy artystów. Tam rysowanie piórem Apple Pencil mogłoby być prawdziwą ucztą. Cóż, zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Źródło: The Verge przez XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!