3MK wprowadza ładowarki! Najmocniejszą naładujesz nawet laptop

3mk hyper charger
(fot. 3MK)

Jeśli chodzi o ładowarki, to jesteśmy w bardzo ciekawym punkcie. Otóż pojedyncza, mała ładowarka może nam podładować zarówno smartfon, jak i tablet czy nawet laptop. Z drugiej strony producenci telefonów coraz rzadziej to akcesorium dodają do zestawów sprzedażowych. Dlatego też polska firma 3MK wyszła z czymś nowym.

3MK Hyper Charger 20W i Hyper Charger 65W – nowe ładowarki polskiego producenta

Firmę 3MK możecie znać, bowiem od wielu ładnych lat dostarcza ona akcesoria do smartfonów i innych gadżetów. Sam mam szkło od 3MK naklejone na OnePlusie Nord 2 oraz na iPadzie Air. Telefon nawet wyposażyłem w case tej marki. Tym razem jednak przedsiębiorstwo postanowiło wyjść poza strefę akcesoriów ochronnych i zaczęło sprzedawać ładowarki.

Do sprzedaży trafiły dwie ładowarki. Obydwie kompaktowe, jednak różnią się zestawem portów oraz oczywiście mocą. Zacznijmy od tej słabszej. Nazywa się ona Hyper Charger 20W i oferuje moc maksymalną właśnie 20 W. Reszta specyfikacji wygląda następująco:

  • Porty: 1 x USB-C, 1 x USB-A
  • Napięcie wyjściowe: 5V/9V/12V
  • Prąd wyjściowy: Max 3 A
  • Moc: Max 20 W
  • Szybkie ładowanie: Tak
3mk hyper charger 20w
(fot. 3MK)

Jest to ładowarka raczej nastawiona na ładowanie smartfonów i drobnych akcesoriów. Wspiera ona przeróżne standardy szybkiego ładowania, ale mowa tu nie o tych najszybszych standardach. Raczej będziemy tutaj oscylować wokół Quick Charge 3.0 i pochodnych (czyli 18 W). Ładowarkę wyceniono na 59,90 złotych.

Kolejna ładowarka jest znacznie mocniejsza. Nazywa się 3MK Hyper Charger 65W i jest ona podobna to tak zwanych GaN-ów. Ma również więcej portów wyjściowych. Specyfikacja wygląda tak:

  • Porty: 2 x USB-C, 1 x USB-A
  • Napięcie wyjściowe: 5V/9V/12V/15V
  • Prąd wyjściowy: max 5 A
  • Moc: max 65 W
  • Szybkie ładowanie: tak

Producent dodaje, że ładowarka jest zgodna ze standardami ładowania Power Delivery PD3.0 oraz Quick Charge 4.0. To sprawia, że ładowarka jest w stanie naładować szybko nie tylko smartfon czy tablet, ale również laptop. Co równie ważne, wydaje się być w miarę kompaktowa, a jeden z portów USB-C jest podświetlany, co pomoże korzystać w nocy. Ładowarkę wyceniono na 169,90 złotych.

Jak wypada Hyper Charger 65W na tle konkurencji? Podobną alternatywą wydaje się być ładowarka Baseus GaN 65 W również z trzema portami, którą sam posiadam. Ta normalnie w Polsce kosztuje dosyć podobnie i cena oscyluje wokół 160 złotych. A więc produkt 3MK wydaje się być jak najbardziej konkurencyjny.

Źródło: 3MK

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!