3mk SilverProtection, czyli folia, która ochroni Twój smartfon przed bakterami i wirusami

silverprotection

Temat dezynfekcji i ochrony przed bakteriami oraz wirusami już od kilku miesięcy jest niezwykle głośny (oczywiście nie musimy się zastanawiać nad przyczyną – wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa SaRS-CoV-2). Polska firma 3mk znana z produkcji szkieł ochronnych na smartfony już od jakiegoś czasu oferuje sprzedaż przyłbic ochronnych. Tym razem poszli o krok dalej i oferują folię ochronną SilverProtection, która ma chronić nasze smartfony przed przenoszeniem bakterii, wirusów, grzybów i pleśni.

3mk SilverProtection

Myślę, że wielu z Was domyśla się, że smartfony są prawdziwym siedliskiem bakterii, i jest ich tam nawet o 300 razy więcej niż w publicznej toalecie. Z telefonów korzystamy niemalże cały czas i to w różnych miejscach, natomiast niechętnie je czyścimy (zwłaszcza czymś na bazie alkoholu). Odpowiedzią na ten problem ma być folia ochronna 3mk SilverProtection.

silverprotection

W folii zastosowano powłokę antymikrobową, która ma zabijać 99,9% znanych wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Ma to zadbać o higienę naszego smartfona przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Dodatkowo umieszczono powłokę samoregenerującą, która powinna naprawiać drobne uszkodzenia i zarysowania. A co z koronawirusem SaRS-CoV-2? Czy SilverProtection ochroni nas w trakcie tej pandemii? Niestety, póki co producent nie może jednoznacznie tego określić, jednak prowadzone są badania, które mają odpowiedzieć na to pytanie.

silverprotection

Jak twierdzi producent, folia jest grubości 0,17 mm i powinna pasować nawet na smartfony z zaokrąglonym szkłem 2.5D. Ile kosztuje 3mk SilverProtection? Folia dostępna jest na szeroką gamę urządzeń, a cena pojedynczego egzemplarza to 59,90 PLN, co jak na samą folię ochronną (a nie szkło) jest wysoką ceną.

Jeśli okaże się, że folia SilverProtection chroni przed koronawirusem SaRS-CoV-2 to zdecydujecie się na zakup? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!