5G? Huawei zapowiedział już datę wprowadzenia sieci 6G

Huawei P40 Lite E

Prezes Huawei, Xu Zhijun, ogłosił w poniedziałek, że chińskie przedsiębiorstwo technologiczne uruchomi swoją sieć 6G już w 2030 roku. Źródło informuje także informacje na temat spodziewanej szybkości działania.

Huawei już mówi o 6G

Pan Zhijun wygłosił przemówienie na globalnej konferencji analityków Huawei, która odbyła się w Shenzhen w południowej prowincji Guangdong. Powiedział on, że komunikacja zawsze była jedną z mocnych stron Huawei, a rozwiązania 5G tego chińskiego giganta już wyprzedzają znacząco rynkowych rywali. Teraz firma objęła prym w badaniach nad rozwojem sieci 6G. Xu Zhijun zapowiedział, że sieć 6G pojawi się na rynku w okolicach roku 2030.

5G

Cui Baoguo, zastępca dziekana School of Information na Uniwersytecie Tsinghua zapowiedział kiedyś, że sieć 6G osiągnie prędkości nawet 1000 gigabajtów na sekundę z opóźnieniem poniżej 100 mikrosekund. Jest to więc 50 razy szybciej niż 5G, a opóźnienia są 10 razy mniejsze. Eksperci przewidują, że pomoże to przezwyciężyć problemy z zasięgiem w samolocie, ponieważ prędkość sygnału przekracza 1000 kilometrów na godzinę. Źródło nie potwierdza tego, że Huawei powoływał się na te dane, więc być może ich sieć 6G będzie mieć nieco inną specyfikację.

Firma Dell’Oro zajmująca się badaniami rynkowymi oznajmiła, że w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku udział Huawei’a w rynku sprzętu komunikacyjnego 5G był najwyższy na świecie i osiągnął 32,8% łącznej wartości. Taki wynik udało się osiągnąć chińskiej spółce mimo blokad ze strony różnych państw, o których było głośno w ubiegłych latach.

Korzystaliście już z sieci 5G? Jakie są Wasze wrażenia?

Źródło: cgtn.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!