6-letni smartfon z aktualizacją Androida? Fairphone tak potrafi!

fairphone
(fot. Fairphone)

Jak myśleliście, że każdy producent smartfonów Androida olewa aktualizacje gdzieś po 2-3 latach od wydania urządzenia, to jesteście w błędzie. Tak się składa, że sześcioletni Fairphone 2 właśnie otrzymał aktualizację!

Fairphone 2 – pojawił się 6 lat temu i właśnie dostał Androida 10

Fairphone 2 to kolejna generacja smartfona, który ma być fair wobec środowiska i pracowników. Ta linia smartfonów jest bardzo długo wspierana przez producenta, a zużycie części nie jest problemem, bowiem sama marka dostarcza zamienniki. Mało tego, możemy dokonać napraw w zaciszu domowym. To też sprawia, że nawet kilkuletnia bateria nie jest problemem.

Fairphone spełnia swoje obietnice wspierania swoich smartfonów przez kilka ładnych lat. Fairphone 2 pojawił się w 2015 roku i swoją karierę zaczął od Androida 5 Lollipop. Teraz właśnie dostał Androida 10. Fakt, jest to edycja sprzed dwóch lat, ale ma to sens. To nie tylko nowsze funkcje, ale też podniesienie wersji API, co sprawia, że przez dłuższy czas deweloperzy będą wydawać aplikacje na ten telefon.

fairphone 2
(fot. Fairphone)

Póki co, jest to wersja Beta. Warto jednak dodać, że stabilny Android 10 zostanie na FairPhone’a 2 wydany gdzieś na początku 2022 roku. Fairphone jest już dostępny w kilku nowych generacjach, a najnowszym jest Fairphone 4, o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<.

Fairphone 2 ma dosyć leciwą specyfikację – jak na dzisiejsze standardy. Na pokładzie znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 801 oraz 2 GB pamięci RAM. Obraz wyświetlimy na ekranie Full HD o przekątnej 5 cali. Całość zasila ogniwo o pojemności 2420 mAh.

Źródło: Android Authority

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!