Acer Enduro to seria sprzętów do zadań specjalnych

Acer Enduro N7

Pracujesz w warunkach, gdzie zwykły laptop czy tablet szybko by się uszkodził? Koniecznie sprawdź najnowszą ofertę Acer, a dokładniej serię Enduro. Sprzęty te są wręcz stworzone do pracy w ciężkich warunkach!

Acer Enduro N7

Jest to laptop, którego zaliczmy do sprzętów typu rugged. Został on stworzony z materiałów pochłaniających wstrząsy. Cały sprzęt spełnia normy MIL-810G oraz IP65, tak więc sprawdzi się w naprawdę ciężkich warunkach. Upadki, kontakt z wodą, kurz? Dla niego to chleb powszedni.

Acer Enduro N7

Wyposażony jest w 14-calowy ekran o jasności 700 nitów. Świetnie sprawdzi się przy pracy w pomieszczeniu, ale także i na zewnątrz, w pełnym słońcu. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Core i5 8. generacji. Acer Enduro N7 ma baterię, która, według danych producenta, zapewnić ma 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Warto wspomnieć o systemie zabezpieczeń, chociażby o module TPM 2.0, który analizuje proces uruchamiania sprzętu w celu wykrycia oznak nieautoryzowanego dostępu. Oprócz tego, jest także technologia Acer Enduro Manageability Suite, która pomaga przy wdrażaniu usług i konfigurowaniu usług. Wisienką na torcie jest czytnik linii papilarnych.

Acer Enduro N7

Acer Enduro N3

Laptop ten świetnie ma się sprawdzić jako narzędzie prac chociażby dla architektów czy też inspektorów nadzoru budowlanego. Acer Enduro N3 spełnia normy MIL-STD 810G oraz IP53. Nie jest on jednak szczególnie duży ani ciężki. W pionie mierzy on niecałe 25 cm, a jego waga nie przekracza 2 kg. Jego obudowa jest bardzo wytrzymała, chociażby dzięki wzmocnionym narożom, szkle Corning Gorilla Glass bądź technologią Aquafan, która gwarantuje wodoodporność.

Acer Enduro N3

W środku znajdziemy procesor Intel Core i7 10. generacji wraz z 32 GB pamięci RAM DDR4. Istnieje możliwość dodania karty graficznej NVIDIA GeForce MX230 oraz dysku SSD PCIe Gen3 NVMe o pojemności 512 GB. Jeśli chodzi o systemy zabezpieczeń, mamy tutaj moduł Discrete Trusted Platform, AEMS, a dyski HDD są strzeżone hasłami. Bateria w tym laptopie zapewnić ma 13 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Acer Enduro N3

Acer Enduro T5

Jest to tablet klasy rugged, który pracuje w oparciu o system Windows. Sprzęt ten spełnia normy MIL-STD 810G oraz IP65. Wydajność zapewnia procesor Intel Core m3 7. generacji. Bateria, którą można z łatwością wymienić, zapewnić ma nawet 10 godzin pracy bez dodatkowego źródła zasilania.

Acer Enduro T5

Tablet ten posiada także szereg dedykowanych akcesoriów. Są to takie gadżety jak stacja dokująca, uchwyt, paski na ramię, szelki, ładowarka samochodowa czy też uchwyt samochodowy. Dzięki temu ma sprawdzić się jeszcze lepiej w każdych warunkach.

Acer Enduro T5

Acer Enduro T1

Są to dwa tablety o wszechstronnym zastosowaniu. Model ET110-31W pracuje na systemie Windows. Spełnia normy MIL-STD 810G4 i IP54. Wydajność zapewnia tutaj procesor Intel Celeron, a na nasze dane znajdziemy tutaj 64 GB pamięci eMMC. Posiada 10.1-calowy ekran, a więc poprzez podłączenie dodatkowej klawiatury i myszki, możemy zrobić z niego poręcznego notebooka.

Acer Enduro T1

Z kolei model ET108-11A to 8-calowy tablet z Androidem. Sprawdzić ma się najlepiej w sektorze handlu detalicznego bądź magazynach czy fabrykach. Spełnia normy MIL-STD 810G oraz IP54. Do niego również znajdziemy różne dedykowane akcesoria.

Acer Enduro T1

Acer Enduro Management Suite (AEMS)

Jest to system, który stworzony został z myślą o usprawnieniu procesu zarządzania większa liczba urządzeń. Co to oznacza? Funkcje AEMS pozwalają skuteczniej zabezpieczyć urządzenia oraz szybciej skonfigurować nowe sprzęty. Administrator ma możliwość komunikowania się z nimi na odległość. Obejmuje ona takie rzeczy jak:

  • Programowalne przyciski fizyczne – tablety oraz laptop z AEMS mają programowalne przyciski obok przycisku zasilania,
  • Kontrola I/O – mamy pełną kontrolę nad portami oraz takimi rzeczami jak kamery czy tez czytniki linii papilarnych,,
  • Monitoring stanu urządzeń – pełne dane o urządzeniach na jednej liście,
  • Administracja zdalna – bez problemu zdalnie zainstalujemy różne aplikacji, a nawet wprowadzimy zmiany w BIOS-ie.

Ceny oraz dostępność tych sprzętów w Polsce zostaną ogłoszone już wkrótce.

Co sądzicie o takich sprzętach? Może wśród Was jest ktoś, komu by się
przydał taki laptop czy tablet do zadań specjalnych?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!