Acer Iconia Tab P10 to tani tablet dedykowany domowej rozrywce

(fot. Acer)
(fot. Acer)

Nie wiem czy pamiętacie, ale kilka ładnych lat temu na polskim rynku mieliśmy sporo tabletów marki Acer. Nie wiem czy producent dalej nad nimi pracował, ale jakoś nie rzucały mi się w oczy. Aż do teraz, bowiem pojawił się model Acer Iconia Tab P10 (a także Iconia Tab M10). Co takiego oferuje?

Acer Iconia Tab P10 – tani i wyjątkowo ciekawy

Acer Iconia Tab P10 i Tab M10 są do siebie mocno zbliżone, ale skupimy się na tym pierwszym, bowiem to właśnie ten model jest dostępny w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że oba zaprezentowane tablety działają w oparciu ośmiordzeniowy procesor MediaTek Kompanio 500. Mamy także do 6 GB RAM, 128 GB pamięci Flash eMMC (niestety, nie wiemy o jakich prędkościach mowa) z możliwością rozbudowy o kartę pamięci MicroSD.

Acer Iconia Tab P10 został wyposażony w 10,4″ wyświetlacz IPS WUXGA o rozdzielczości 2K (2000 x 1200). Acer zaznacza, że ramki wokół ekranu są smukłe, a stosunek ekranu do obudowy wynosi 76%. Co ciekawe, tablet został wykonany ze stopu aluminium, a jego grubość wynosi 7,8 mm. Waga to natomiast 440 gramów.

Acer Iconia Tab P10
Acer Iconia Tab P10

Tablet zasilany jest baterią 6000 mAh z ładowaniem za pomocą portu USB-C. Jak zaznacza producent, tablet ma pracować do 10,5 godziny (odtwarzając wideo). Są też głośniki WiFi oraz przednia kamerka 5 MP do rozmów wideo. Z tyłu umiejscowiono kamerę 8 MP.

Acer Iconita Tab M10 jest dosyć podobny do P10, ale jego grubość to 8,6 mm, a waga – 430 gramów. Cechuje się też mniejszym ekranem 10,1″ o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli.

Oba tablety Iconia Tab są dostarczane z preinstalowanymi aplikacjami Google Kids Space i Google Entertainment Space. Jak więc widać, Acer mocno stawia na to, że ich produkty trafią przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Ci mają w sprzęcie widzieć źródło zarówno rozrywki, jak i narzędzie do nauki.

Ceny

Tablet Acer Iconia Tab P10 wyceniono w Polsce od 999 złotych. Jak podaje producent, sprzęt dostępny jest w sklepie Media Expert, aczkolwiek nie mogłem go znaleźć na stronie.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!