Acer ogłasza wyścig o przyszłość Ziemi. Poprowadzi akcję edukacyjną

Acer
(fot. Acer)

Jak się okazuje, Acer Polska rozpoczyna akcję edukacyjną, w której zachęca każdego z nas do walki o lepszą przyszłość dla Ziemi.

Join the green race od Acer Polska

Acer rozpoczyna akcję “Join the green race”, której celem jest edukacja i zachęcenie jak największej liczby osób do dbania o Ziemię.

Nasza planeta nigdy nie potrzebowała naszej pomocy bardziej niż dziś. Z tego powodu stworzyliśmy akcję “Join the green race”, która ma wymiar motywacyjny i edukacyjny. Jako Acer zielone mamy nie tylko logo, ale i przede wszystkim serce. Dlatego sami wychodzimy naprzeciw wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu, ale do wyścigu o lepszą przyszłość chcemy zachęcić naszych klientów, partnerów i konkurencję

Jeremi Rybak, Marketing Manager w Acer Polska

Dlatego też pojawił się specjalny spot od Acer Polska, a także dostaniemy akcje towarzyszące. Udostępniane treści mają nas edukować i zachęcać do troski o Ziemię. Acer zapowiada również współpracę z influencerami. Szczegóły kolejnych etapów będą ujawniane przy kolejnych etapach kampanii.

Acer

Acer również chwali się, że już od dawna działa na rzecz Ziemi. Dowodem jest najmłodsza linia produktów marki, która miała swój debiut nieco ponad rok temu. Mowa o modelu Aspire Vero, którego obudowa jest w 30%, a klawiatura w 50% wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu. Laptop ma też pozwolić na zmniejszenie zużycia energii, a także został zapakowany w opakowanie w pełni nadające się do ponownego przetworzenia. To też nie są wszystkie podjęte się akcje tego producenta. Acer dodaje też chce, by ciągu najbliższych 3 lat, czyli do 2025 roku, 30% zawartości jego podstawowych produktów stanowiły tworzywa sztuczne.

Acer Polska sfinansował również pasiekę we Wrocławiu, ławkę solarną w Poznaniu, kosze do wyławiania plastiku z Morza Bałtyckiego, a także pojemniki na elektrośmieci w wybranych miejscach w Polsce.

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!