Alerty BIK można już zamawiać w serwisie iPKO

PKO BP
(fot. PKO BP)

Bank PKO BP uruchomił nowy proces zamawiania usług Biura Informacji Kredytowej poprzez swój serwis transakcyjny iPKO. Od teraz klienci polskiego banku mogą kupować poprzez bankowość elektroniczną zarówno raporty jak i alerty.

Kolejny bank z Alertami BIK

By skorzystać z wdrożonej funkcji należy zalogować się na swój rachunek bankowy. Następnie wybieramy zakładkę Usługi, a potem e-Usługi. Rozwiązanie wprowadzone przez PKO sprawia, że klienci banku mogą korzystać z usług BIK bez konieczności rejestracji na stronie Biura Informacji Kredytowej. Dobrze, że taka integracja powstaje w coraz większej liczbie banków, ponieważ może się to przyczynić do szerszego korzystania z usługi. Dotychczas taką opcję oferowały ING Bank Śląski oraz Alior Bank.

Alerty i raporty BIK są dostępne w serwisie PKO BP za tę samą cenę, co bezpośrednio na bik.pk. Za pojedynczy raport zapłacimy 39 złotych, natomiast alerty kosztują 24 złote rocznie. O usłudze tej wspominaliśmy po potencjalnym wycieku danych od wirtualnego operatora Premium Mobile. Nie tylko w takich sytuacjach warto zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!