Always On Display pojawi się w końcu w smartfonach OnePlus!

oneplus 8 w dłoni tył

Myślę, że na informację tą wyczekiwało naprawdę wielu użytkowników smartfonów fimy OnePlus. Producent z Państwa Środka wprawdzie niejednokrotnie zapowiadał, że funkcja ta zostanie wprowadzona wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania, ale jednocześnie nie ujawniał jakichkolwiek dat. Teraz wszystko się zmieniło!

AOD w końcu w OnePlus

Chiński producent postanowił zapytać swoich fanów o to, czego najbardziej brakuje im w smartfonach OnePlus. Zdecydowanie najwięcej osób zaznaczyło, że z niecierpliwością wyczekują wprowadzenia Always On Display. I trudno się temu dziwić. Rozwiązanie to jest niesamowicie wygodne i jego brak w topowych flagowcach, które wcale nie należą do tanich, nie wygląda zbyt dobrze. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Firma OnePlus postanowiła posłuchać głosu fanów i zaznaczyła, że już niedługo Always On Display pojawi się w aktualizacji.

Niestety, ale nadal nie wiemy, które z urządzeń otrzymają tę funkcję. Do jej działania potrzebny jest ekran OLED lub AMOLED, ale to nie jest jakimkolwiek problemem w przypadku smartfonów chińskiego producenta. Szczerze mówiąc spodziewałbym się tego, że w pierwszej kolejności AOD otrzymają tegoroczne flagowce, a w późniejszym czasie rozwiązanie to powinno pojawić się także w starszych urządzeniach. OnePlus zaznacza, że wewnętrzne testy Always On Display powinny zakończyć się w czerwcu tego roku.

Zobacz także: OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro oficjalnie zaprezentowane. Zobaczcie co oferują nowe flagowce!

Następnie w sierpniu rozpocznie się najpierw zamknięta, a następnie otwarta beta, w której użytkownicy będą mogli przetestować AOD na własnej skórze i zgłosić producentowi znalezione błędy. Dopiero po testach fanów marki chińska firma chce przygotować aktualizację w wersji stabilnej. To tak naprawdę może oznaczać, że na Always On Display w smartfonach OnePlus poczekamy jeszcze dłuższą chwilę. Niemniej jednak jeszcze w tym roku pierwsi posiadacze sprzętów tego producenta powinny cieszyć się nowym rozwiązaniem w swoim telefonie!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus 8.

Co myślicie o Always On Display? Czekacie na wprowadzenie tego rozwiązania do smartfonów OnePlus? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!