Amazfit z nowościami! Pokazano GTR 4, GTS 4 i GTS 4 Mini

Amazfit
Amazfit

Amazfit na targach IFA w Berlinie pokazał nową linie smartwatchy. Mowa tu o modelach GTR 4, GTS 4 i GTS 4 Mini. Co oferują?

Amazfit z 4. generacją smart zegarków

Amazfit oferuje naprawdę ciekawe urządzenia z kategorii technologii noszonej. Sam mam model GTS 2e, który kupiłem dosyć niedawno i połączyłem z aplikacją Gadgetbridge. Zegarek sprawdza się dobrze i zaskoczył mnie stabilnością. Teraz jednak producent pokazał nowości 4. generacji. Co oferują? Modele GTR 4, GTS 4 i GTS 4 Mini mają przede wszystkim różne ekrany:

  • Amazfit GTR 4 – 1,43″, rozdzielczość 466 x 466, okrągły
  • Amazfit GTS 4 – 1,75″, rozdzielczość 390 x 450, prostokątny
  • Amazfit GTS 4 Mini – 1,65″, rozdzielczość 336 x 4384, prostokątny
amazfit

Ale należy dodać, że wszystkie te panele to AMOLED z opcją uruchomienia Always on Display. Ponadto mamy też ponad 150 trybów sportowych z automatycznym rozpoznawaniem niektórych z nich. 10 treningów będzie można zmodyfikować nawet z poziomu ekranu zegarka. Ponadto sprzęt będzie wyliczał więcej elementów, a dane dodamy do chociażby programu Strava i później do Adidas Running. Amazfit dodaje, że zegarki mają dostać nawet 25 aktualizacji (Xiaomi niech się uczy).

amazfit
Amazfit

Nowe Amazfity mają być też pierwszymi sprzętami w branży z dwupasmową anteną GPS z polaryzacją kołową. Łapanie fixa na zegarkach to często spory problem i teraz może być lepiej. Będzie też można importować trasy z poziomu aplikacji Zepp oraz nawigować na zegarku. Nowy sensor BioTracker 4.0 PPG ma zbierać o 33% więcej danych niż poprzednia edycja zegarków.

amazfit
Amazfit

Jest też nowy system Zepp 2.0, w którym poprawiono oszczędzanie energii. Pojawi się opcja także doinstalowania kilka osobnych aplikacji, w tym Baby Records do rejestracji czasu snu i karmienia dziecka. Jest też obsługa Amazon Alexa. GTR 4 ma pozwolić na 14 dni pracy, a GTS 4 – 7 dni. GTS 4 Mini natomiast zaoferuje około 15 dni, a w trybie oszczędzania energii nawet do 45 dni.

Amazfit
Amazfit

Co z cenami?

Amazfit GTR 4 i Amazfit GTS4 mają kosztować 1199 złotych (w zestawie z wagą Smart Scale). GTS 4 Mini wyceniono na sporo mniej, bo 599 złotych. Sprzedaż rozpocznie się dzisiaj, to jest 2 września.

Źródło: MIUI Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!