Wiemy już kiedy spodziewać się kolejnych wersji Android 12!

android 12 zegar

Razem z prezentacją pierwszej wersji Android 12 Developers Preview, Google podzieliło się także szczegółowym harmonogramem pojawiania się kolejnych wydań nowego systemu operacyjnego!

Harmonogram rozwoju Android 12

W ciągu najbliższych miesięcy Google planuje udostępnić 3 wersje (dwie, jeśli odliczymy dzisiejszą) Developers Preview swojego nowego systemu operacyjnego Android 12. Następnie, zaczynając od maja, pojawić się mają cztery wydania Android 12 w wersji Beta. Data premiery stabilnej wersji systemu Google nie została podana na osi czasu, jednak nie będzie to wcześniej jak pod koniec sierpnia, a osobiście stawiałbym nawet na wrzesień lub październik.

Wiemy już kiedy spodziewać się kolejnych wersji Android 12!

Jak to zwykle bywa z Androidem, po minięciu fazy DP i wejściu w cykl wersji Beta, zainteresowani użytkownicy będą mogli testować nowe oprogramowanie na swoich telefonach. Informacja ta jest oczywiście najbardziej przydatna dla dwóch grup społecznych – programistów, którzy tworzą aplikacje mobilne oraz redaktorów serwisów technologicznych, którzy będą chcieli szybko podzielić się nowościami ze swoimi czytelnikami (tak, my też będziemy chcieli).

Wiemy już kiedy spodziewać się kolejnych wersji Android 12!

Jak widać na załączonych zrzutach, Android 12 Beta 4 oznacza stabilność platformową, a więc finalna wersja nie będzie zawierała żadnych znaczących zmian w porównaniu z nią (szczególnie w kwestiach developerskich). I w zależności od ostatecznych informacji zwrotnych przekazywanych przez wczesnych użytkowników systemu, Android 12 w wersji stabilnej pojawi się wcześniej lub później. Niestety samo Google nie podało jeszcze dokładnej daty premiery, a sam harmonogram, jak to zwykle bywa, może jeszcze ulec zmianie, jeśli coś nie będzie szło po myśli programistów amerykańskiego giganta (w zeszłym roku dostaliśmy “gratis” jedną, dodatkową wersje Developers Preview).

Czekacie na Androida 12? Będziecie testować system w wersji beta?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!