Tabletowy Android 12L zainstalujecie na komputerze

Bliss OS Android 12L
Bliss OS

Jak wiemy, Android ma całkiem otwartą naturę, co pozwala na tworzenie alternatywnych systemów bazujących właśnie na produkcie Google. I tak oto już teraz możemy testować Bliss OS, czyli Custom ROM dla komputerów x86 oparty o Androida 12L.

Bliss OS pozwoli Ci sprawdzić Android 12L na komputerze

Android 12L to specjalna odmiana tego systemu, która budowana jest z myślą o większych ekranach tabletów. Tabletom jest naprawdę blisko do komputerów. To sprawia, że taki system mógłby się sprawdzić właśnie na zwykłych sprzętach PC. Podobnie musieli pomyśleć twórcy Bliss OS.

Bliss OS to system operacyjny bazujący właśnie na Androidzie 12L, ale przygotowany nie z myślą o urządzeniach z układami ARM, a o komputerach z procesorami o architekturze x86. Już teraz Bliss OS spokojnie możemy uruchomić na komputerze chociażby z wykorzystaniem maszyny wirtualnej.

Interfejs systemu został przygotowany tak, aby pasował do dużego ekranu komputera. Bliss również oferuje sterowniki potrzebne do działania na tego typu sprzęcie. Instalator został dostosowany pod UEFI oraz na dzień dobry zawiera Usługi Google – nie trzeba GAppsów instalować ręcznie. Bliss OS zawiera sporo udogodnień, w tym nowszy Linux Kernel, tryb desktopa i wiele innych.

Bliss OS oparty o Androida 12L Beta 1 jest już dostępny do pobrania. Instalator znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: XDA, @electrikjesus

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!