Android Auto 5.9 już jest!

android auto main

Android Auto jest cenionym systemem multimedialnym w autach kilku producentów. Właśnie pojawiła się, prawdopodobnie ostatnia w tym roku, aktualizacja tego orpogramowania. Co nowego wprowadzono do Android Auto 5.9?

Nowości w Android Auto

Aktualizacja ta wprowadza kilka małych zmian, aczkolwiek powinny one spotkać się z pozytywnym odbiorem wśród kierowców. Aplikacja Telefon ma teraz nowy interfejs, z zakładkami. To pozwoli na o wiele wygodniejsze dzwonienie do wybranych osób. W prosty sposób przełączymy się pomiędzy ulubionymi kontaktami, ostatnimi połączeniami oraz listą kontaktów.

Jest też kilka zmian, które są początkiem wprowadzania większych nowości. Chodzi tu o m. in. wybór tapety, co wraz z większymi możliwościami personalizacji Android Auto pojawi się już w przyszłym roku. Nie będzie jednak, prawdopodobnie, możliwości ustawienia dowolnej tapety, a jedynie dostaniemy możliwość wybrania jednej z kilku przygotowanych wcześniej przez Google. To jednak nie jest nic pewnego.

Zobacz także: Yanosik wprowadza wyczekiwane przez użytkowników funkcje!

Android Auto 5.9 przeciera też szlaki na wprowadzenie obsługi nawigacji od firm trzecich. Nie będziemy już zmuszeni tylko do korzystania z Map Google, choć i tak te wydają się mi, jako kierowcy, najlepsze. To jednak, co wydaje się najlepszą wiadomością to to, że producent zaczyna pracować już nad tym, byśmy mogli uruchomić Android Auto nawet gdy nasz smartfon jest zablokowany. Nawet nie trzeba będzie wyjmować go z kieszeni. To, myślę, że jest bardzo dobrą informacją. Jak widać, aktualizacja ta jest mała, ale zapowiada duże zmiany, które zaczną się już niedługo. Myślę, że użytkownicy Android Auto mają na co czekać.

Korzystacie z Android Auto? Co nowego
chcielibyście zobaczyć w tym systemie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!