Android Auto zaktualizowane! Wersja 5.0 poprawia dokuczające błędy poprzedniczki

android auto nowe

Android Auto jest systemem łączności między naszym telefonem a samochodem. Coraz więcej producentów wyposaża swoje pojazdy w ten system, nic więc dziwnego, że Google stara się regularnie go udoskonalać. Teraz została wydana kolejna aktualizacja tego oprogramowania, która poprawia znaczący błąd.

Android Auto w wersji 5.0 nie zmienił się znacznie względem poprzednika…

Nie było tu wizualnej rewolucji lub dodania dużej ilości nowych funkcji. Była to prosta aktualizacja, która była jednak bardzo potrzebna. Użytkownicy wreszcie doczekali się poprawki powiadomień, które nie działały najlepiej i były wybrakowane pod względem funkcjonalności. Problem polegał na tym, że powiadomienie przychodziło, muzyka była ściszana, ale nie było jego dźwięku bądź też nie pojawiało się ono na ekranie. Mogło być to nieco irytujące, szczególnie gdy połączymy to z brakiem możliwości wyciszenia tychże notyfikacji. Wszystko to zostało ulepszone!

Android Auto nowy interfejs aplikacje
Tak aktualnie wygląda interfejs systemu Android Auto.

Nie pojawia się już błąd związany z brakiem powiadomień. Dzięki temu jesteśmy zawsze informowani o ważnych rzeczach podczas jazdy. Dostaliśmy również opcję wyciszenia ich z poziomu systemu Android Auto. To z kolei pomoże nam się skupić na drodze lub też po prostu umożliwi przyjemniejsze słuchanie muzyki. Szkoda tylko, że jest to ustawienie globalne. Nie możemy ustawiać wyciszania powiadomień osobno dla poszczególnych aplikacji. Mam nadzieję, że Google to poprawi. bo jednak chciałbym wiedzieć o ważnych SMS-ach podczas jazdy, kiedy zupełnie nie interesuje mnie co znajomy dodał na Snapchat.

Zobacz też: Asystent Google nie działał za dobrze w Android Auto, jednak jest sposób by to naprawić!

Co poza tym? Właściwie to nie zmieniono nic wielkiego. Poprawki stabilności, jak to zazwyczaj bywa w przypadku aktualizacji. Wreszcie mamy pełną liczbę w nazwie wersji, ale oprócz tego nie słyszałem o niczym więcej. Ważne jednak, że poprawiono to co mogło domagać w poprzedniej wersji. Sprawdźcie czy macie już dostępną aktualizację u siebie!

Chcecie więcej informacji na temat Android Auto na naszym portalu? Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!