Asystent Google nie działał za dobrze w Android Auto, jednak jest sposób by to naprawić!

android auto nowe

O Android Auto piszemy na łamach naszego portalu dość często z kilku powodów. Po pierwsze, uważam że to ciekawy i funkcjonalny system, który przyda się każdemu w aucie, czy to na ekranie multimediów, czy też na smartfonie. Po drugie, część z nas korzysta z niego w swoich autach, więc to naturalne, że nas to ciekawi. Ostatnio były pewne problemy z tym systemem, które dość znacznie utrudniały wygodne korzystanie z jego możliwości.

Asystent Google w Android Auto nie chciał z nami rozmawiać…

Problem ten zauważył nasz niezastąpiony operator i montażysta Mateusz, choć jak sprawdziłem później donosiły o nim także zagraniczne portale. Polegało to na tym, że wbudowany w Android Auto Asystent nie chciał odpowiadać na nasze pytania i prośby. Potrafił ustawić punkt docelowy, do którego chcieliśmy jechać, jednak były komplikacje przy innych poleceniach. Nie dostawaliśmy informacji na temat pogody, były problemy z włączeniem piosenki z serwisów streamingowych. Niektórzy użytkownicy mieli jeszcze gorzej, bo po powiedzeniu “Ok Google” słyszeli podwójny sygnał, który oznacza nasłuchiwanie, mimo to Asystent nie przyjmował jakichkolwiek komend. Co ciekawe, Asystent Google w telefonach był pozbawiony tego problemu.

Zobacz też: Android Auto for Screens dostępny, niestety tylko dla wybranych…

Rozwiązanie tej niedogodności przyszło ze strony Google. Firma zauważyła, że coś jest nie tak i poprawiła to w aktualizacji. Więc jeśli dalej macie problem z Asystentem Google w swoim aucie, musicie wykonać aktualizację. Chodzi tu o zaktualizowanie zarówno systemu Android Auto w aucie, jak i apki w telefonie, która służy do łączenia się z samochodem. Wtedy problem powinien zniknąć, przynajmniej tak stało się u Mateusza, który sprawdził to u siebie w aucie.

Dla zaciekawionych tematem – czym jest Android Auto?

To dodatek do systemu multimedialnego, który jest coraz częściej stosowany w nowych autach. Pozwala on połączyć telefon z komputerem w samochodzie, by korzystać z niektórych funkcji naszego smartfona wygodniej. Jeśli chcecie zobaczyć jak to wygląda na żywo, to odsyłam do filmu na naszym kanale. Przedstawia on dokładnie o co w tym chodzi, więc polecam się zapoznać. To czy wasze auto wspiera ten system od Google sprawdzicie pod tym linkiem.

Korzystacie z Android Auto? Jeśli macie z nim jakieś problemy, to piszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!