Android na iPhone’a już jest! Poznajcie Project Sandcastle

Android na iPhone'a już jest! Poznajcie Project Sandcastle

iPhone i jakiekolwiek modyfikowanie raczej nie idą w parze. Warto zaznaczyć, że iPhone’a głównie kupuje się dla systemu iOS, a więc instalowanie jakiegokolwiek innego mija się z celem. A jednak pewnej grupie deweloperów udało się zainstalować Androida na iPhone’ie! Poznajcie Project Sandcastle.

Project Sandcastle, czyli Android dla iPhone’a

Uruchomienie innego systemu na iPhone’ie to nie tylko przeskoczenie blokad software’owych, ale również wiele hardware’owych. Przede wszystkim problemem mogą być sterowniki do niemalże każdego modułu smartfona, a największą przeszkodą może być sam procesor. To jednak nie powstrzymało deweloperów przed wgraniem systemu od Google na urządzeniu od Apple! Project Sandcastle powstał właśnie po to, aby na iPhone’ie uruchomić Androida. Co ciekawe, jednym z założycieli projektu jest osoba odpowiedzialna za uruchomienie Androida na smartfonie od Apple, co miało miejsce kilka lat temu.

Warto przeczytać: Linuxowy Terminal w Chrome OS ze sporymi zmianami!

Póki co projekt jest w fazie Beta a wsparciem objęto takie urządzenia jak iPhone 7, iPhone 7 Plus oraz iPod Touch 7. Co ważne, autorzy twierdzą, że kolejne modele smartfonów niedługo dołączą do tego grona. Aby dowiedzieć się co działa, a co nie wystarczy spojrzeć na poniższą grafikę. Od razu powiem, że na wspieranych telefonach występują problemy z GPU, audio, funkcjami telefonicznymi oraz z aparatem.

Android na iPhone'a już jest! Poznajcie Project Sandcastle

Jak więc widzicie, póki co jest to wczesna wersja oprogramowania i kompletnie nie nadaje się do codziennego używania. Twórcy wspominają, że prace nad sterownikami są niezwykle trudne, bowiem nie tylko wymagają sporego nakładu pracy, ale również sposobu aby się do nich dostać. Muszę jednak zaznaczyć, że projekt wygląda całkiem obiecująco, a w internecie jest o nim bardzo głośno.

Tak jak wspomniałem wcześniej, Project Sandcastle aktualnie jest w fazie Beta i jest dostępny na iPhone 7, iPhone 7 Plus i iPod Touch 7. Instalacja Androida na iPhone nie jest zbyt trudna, bowiem proces ten został w miarę możliwości uproszczony i wymaga od nas wpisania kilku komend w wierszu poleceń.

Co myślicie o Project Sandcastle? Czy zauważacie jakieś realne korzyści z uruchomienia Androida na iPhone’ie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!