Android Pie dla flagowców LG z serii V już niebawem!

lg g8 thinq
LG G8 ThinQ

W zeszłym roku, gdy na rynek wyszedł LG V40 ThinQ, wszyscy byli rozczarowani faktem, iż na start miał on Androida Oreo, a nie Pie, jak przypuszczano. Teraz okazuje się, że na aktualizację do najnowszego Androida jeszcze poczekamy…

Pie o kilka miesięcy za późno?

Sam nie mogłem w to uwierzyć, jednak to była prawda. Tym bardziej wydawało się to dziwne, skoro producenci tacy jak Huawei jednak swoje urządzenia, wydając w tym samym czasie, zaprezentowali już z Pie na start.

android pie

Pie – kiedy?

LG, jak to LG, nigdy nie śpieszy się z aktualizacjami swoich flagowców, toteż w końcu nadszedł czas, żeby zaktualizować serię V. Nie ma jednak róży bez kolców – na aktualizację poczekamy jeszcze do czerwca, co daje nam dobrze 10 miesięcy po premierze tej wersji systemu. Rychło w porę, skoro Android Q jest już za rogiem, ale lepiej późno niż wcale.
Według producenta, modele które będą objęte aktualizacją to V40 ThinQ, V35 ThinQ, V30S ThinQ i V30 ThinQ.

lg v40 thinq (1)

Na koniec warto dodać, że póki co jedynymi flagowcami LG, które mogą się cieszyć aktualizacją do Androida Pie są G7 One i G7 ThinQ.

Pora na zmiany?

LG naprawdę powinno poprawić swój harmonogram wydawania aktualizacji. Android słynie z ogromnej fragmentacji użytkowanych wersji systemu, a taka opieszałość wcale nie pomaga w poprawie tej sytuacji. Projekt Treble miał to zmienić, jak widać bezskutecznie.
Pozostaje liczyć jedynie na to, że Koreańczycy w końcu weźmą się w tej kwestii do roboty.

A wy czekacie na Pie dla swoich LG?
Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!