niedziela, Wrzesień 15, 2019
Strona główna Aktualności Lubicie dymki znane z Messengera? Android Q będzie wprost dla was!

Lubicie dymki znane z Messengera? Android Q będzie wprost dla was!

-

Nie wiem jak was, ale mnie denerwują klasyczne powiadomienia w Androidzie. Nie lubię, gdy ten prostokątny pasek przysłania mi co jakiś czas część ekranu, szczególnie gdy coś oglądam bądź gram. Tymczasem, dzięki udostępnieniu pierwszej wersji beta Androida Q oraz ciekawości zagorzałych fanów Androida odkryto, że w nowej wersji tego systemu możemy ujrzeć powiadomienia w formie dymków, niczym te z Messengera!

Google widzi, co podoba się ich społeczności

Z pewnością nie jestem odosobnionym przypadkiem jeśli chodzi o te powiadomienia. Właśnie dla takich ludzi producent przygotował dość dużą zmianę. We wczesnej wersji beta Androida Q odkryto opcję, która umożliwia włączenie powiadomień przypominające dymki z aplikacji Messenger. Według mnie to bardzo dobra zmiana, wielu użytkownikom Androida się ona spodoba.

android q dymki

Jak to włączyć?

Nie jest to szczególnie skomplikowane, ale nie jest to rzecz najprostsza, którą ot tak znajdziemy sobie w ustawieniach. Musimy użyć narzędzia służącego do komunikacji z naszym urządzeniem pracującym w oparciu o Androida i zarządzania nim, Android Debug Bridge. To właśnie od tego pochodzi skrót ADB, który kojarzycie trochę z narzędzia, o którym mówiłem w poradniku o modyfikowaniu Androida przy użyciu narzędzia Magisk.

Pierwsze wrażenia z bety Android Q na Google Pixel 2

Wróćmy jednak do tematu. Na początku pobieramy właśnie Minimal ADB and Fastboot na nasz komputer, który to pozwoli nam włączyć ukrytą funkcję Androida Q. Gdy już to zrobimy, włączamy w naszym smartfonie, w opcjach programisty, funkcję debugowania USB. Teraz podłączamy urządzenie do komputera, odpalamy pobrane narzędzie i wpisujemy po kolei dwie komendy: adb shell settings put secure experiment_enable_bubbles 1 oraz adb shell settings put secure experiment_autobubble_all 1. W tym momencie nasze powiadomienia powinny pokazywać się w formie dymków. Jeśli tak jednak nie jest, spróbujcie dla pewności uruchomić ponownie wasz telefon. Co jeśli jednak chcemy powrócić do pierwotnego stanu? Ponownie wykonujemy tę samą procedurę, lecz używamy innych komend: adb shell settings delete secure experiment_enable_bubbles, a następnie adb shell settings delete secure experiment_autobubble_all. Teraz wszystko powinno wyglądać jak dawniej. Na koniec zostawiam wam krótkie wideo, na którym widzimy jak to wygląda. Jednocześnie można dostrzec to, że w pewnym momencie są dwa napisy nałożone jeden na drugi. Wynika to jednak z faktu, iż wszystko jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju.

Co sądzicie o tej zmianie? Podoba wam się takie rozwiązanie?

Źródło9to5google
Marcin Kowalski
Mieszkam w Lublinie i jestem uczniem 3 klasy technikum na profilu technik informatyk. Swoją przygodę ze smartfonami zacząłem już w 2012 roku i do dzisiaj rozwijam swoją pasję związaną z nimi. Ze słuchawkami nie rozstaję się nawet na krok

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej