Android Q prawdopodobnie trafi na te urządzenia

android q

Nowy Android Q delikatnie sobie hula, gdzieniegdzie, czy też tam, gdzie może. Ostatnio tendencja do wprowadzania nowych wersji jest znacznie większa, a producenci chętnie pakują nowe telefony z nowym systemem, jednocześnie nie zapominając za bardzo o poprzednikach. Android Q jest jeszcze powiedzmy zagadką (w pewnym sensie), ale dziś możemy przedstawić wam telefony, które powinny otrzymać aktualizację.

Dla kogo Android Q?

Na ten moment, przyznaję na początku, że lista nie robi wrażenia (a może i robi?). Niektóre  telefony raczej miały planowane aktualizacje, niektóre pewnie nie, jednak za bogato z tymi modelami jeszcze nie jest. Aby mogła powstać taka wersja systemu, pracę w to wkłada ogrom ludzi, którzy dążą do tego, aby wszystko było jak najlepiej zoptymalizowane. Sporo firm również proponuje współpracę, poprzez przesyłanie diagnostyki, która ma pomóc rozwiązać część kłopotów użytkowników. Jak będzie się to miało z “Q” i czy będzie on pozbawiony wad? Myślę, że to niemożliwe, jednak warto dążyć do ulepszania. Mniejsza o to, czas na listę smartfonów, które mogą dostać Androida Q.

Google Pixel

Jakie modele Google otrzymają Q? Spokojni o to mogą być użytkownicy Google Pixel 3 i 3 XL, oraz 2 i 2 XL. Biorą one udział w testach beta, więc powinny taką aktualizację otrzymać.

android q pixel 2

Telefony z Android One

Tutaj sprawa robi się dość ciekawa, gdyż w większości są to telefony średniej półki. Kolejno odlicz:

Są to modele takie jak LG G7 One, Motorola One i One Power, Android One Moto X4, Xiaomi Mi A2 i A2 Lite, Infinix Note 5. Aktualizacje GM otrzymają modele GM5, GM5 Plus, GM6, GM8 oraz GM9 Pro. Następne modele to BQ Aquarius X2 i X2 Pro, Mi A1 oraz Bluboo S1, S2 oraz X1. Z niektórymi z tej listy naprawdę wstrzymałbym się z optymizmem, ale może pozytywnie się zaskoczę.

Android Q prawdopodobnie trafi na te urządzenia
Mi A2 Lite

Samsung

Tutaj raczej nie ma niespodzianki. Aktualizację powinny otrzymać modele Galaxy S10, S10+, S10e a także Note 10, S9, S9+ oraz Note 9.

samsung galaxy s10

Huawei

Sytuacja podobna jak w przypadku Samsunga, raczej same pewniaki. P30 i P30 Pro obowiązkowo, do tego cała seria P20 i Mate 20 oraz Honor View 20.

Huawei P30 Pro

Motorola

Android Q prawdopodobnie trafi na modele Moto One,  One Power, Z3, Z3 Play oraz wszystkie warianty G7.

Moto G7_ROW_BLACK_LAYDOWN COMBO

Nokia

Prostota w systemach Nokii może się wielu osobom podobać. Korzystając z Android One, wszystko za nich robi Google – można tak powiedzieć. Nokia – 9 PureView, 8.1, 8 Sirocco, 7.1, 7 Plus, 6.1 I 6.1 Plus, 5.1 I 5.1 Plus, 4.2, 3.1 i 3.1 Plus.

nokia 7 plus

OnePlus

Chiński producent nie zapomina o swoich flagowcach. Dlatego aktualizację mogą dostać OnePlus 5, 5T, 6 oraz oczywiście 6T.

oneplus 6t thunder purple (2)

Pozostałe modele

  • Sony XZ2 i XZ3
  • Essential Phone PH-1
  • BlackBerry KEY2 oraz KEY2 LE
  • HTC U12+
  • LG V40 ThinQ
  • LG G7 ThinQ
  • ASUS ROG Phone
  • ZTE Axon 9 Pro

To byłoby na tyle. Lista z jednej strony dość pokaźna, jednak z drugiej ma pewne braki czy nie jest wcale aż tak szeroka. Zobaczymy, co przyniesie nam przyszłość i ile z tych modeli rzeczywiście otrzyma aktualizację.

Czekacie na Android Q?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!