Strona główna Aktualności Tego można było się spodziewać... Wczesna wersja Androida Q właśnie trafiła na...

Tego można było się spodziewać… Wczesna wersja Androida Q właśnie trafiła na smartfony Google Pixel!

-

Parę dni temu pisałem wam o tym, że beta nowej wersji Androida trafi do szerszego grona odbiorców, niż miało to miejsce z betą Androida Pie. Pamiętacie, jak wspomniałem, że jeszcze w tym miesiącu powinna trafić wczesna wersja tego oprogramowania dla smartfonów Google Pixel? Miałem rację, bowiem właśnie właściciele urządzeń z serii Pixel mogą już testować wersję deweloperską Androida Q!

Beta Android Q jest dostępna na niektóre modele

Jeśli korzystasz ze smartfonu z serii Google Pixel, możesz już teraz wziąć udział w testach nowej wersji oprogramowania z zielonym robocikiem. Android Q we wczesnej, bardzo wczesnej wersji deweloperskiej trafił do sieci! Co zrobić, aby go pobrać od Google? Są dwie opcje, łatwiejsza i trochę mniej łatwiejsza, ale nadal niespecjalnie skomplikowana. W pierwszym przypadku wystarczy zapisać się do udziału w beta testach Androida dla posiadaczy smarfonów Google Pixel. Tutaj dowiecie się więcej na ten temat, jak dołączyć do tego programu.

android beta

Warto też zaznaczyć, że nie wykonacie tej operacji, jeżeli już macie odblokowany bootloader. Nie wpadajcie jednak w panikę, bowiem drugi sposób jest właśnie dla was! Gdy już wykonaliśmy operację odblokowania bootloadera, wystarczy pobrać odpowiednie oprogramowanie dla waszego Pixela z tej strony. Jeżeli już ją pobraliście, to wypakujcie ją, a następnie postępujcie według instrukcji deweloperów, do której link macie tutaj. Macie tam też poradnik, jak odblokować bootloader w waszym Pixelu, jeśli tego nie zrobiliście. Nie jest to skomplikowana operacja, instrukcja wszystko dokładnie tłumaczy. Myślę, że nawet osoba, która się na tym nie zna poradzi sobie.

Zobacz też: Recenzja Google Pixel 3 XL – test kompletnego smartfona w astronomicznej cenie

Mam nadzieję, że posiadaczom tych urządzeń poprawiłem humor na koniec dnia. Sam gdybym miał Pixela, z chęcią bym testował nowego Androida. Pozostaje mi i większości użytkowników smartfonów czekać na początek zapisów do wersji beta Androida Q. Mam nadzieję, że w tym roku nie zapomną o posiadaczach Xiaomi Mi MIX 2S i również będę mógł to sprawdzić!

Według mnie, to dobrze, że zamknięte grono ludzi może już testować nowego Androida. Dzięki temu, szybciej światło dzienne ujrzy właściwa wersja tego oprogramowania. A jakie wy macie zdanie na ten temat?
ŹródłoGoogle

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej