AntennaPod ma już 10 lat! Kojarzycie tę aplikację?

antennapod

AntennaPod to jedna z najlepszych aplikacji na Androida, która dodatkowo jest otwartoźródłowa. Jak się okazuje, program ma już 10 lat!

AntennaPod ma już 10 lat

Podcasty to naprawdę ciekawa forma rozrywki. Nie jest to jednak nic nowego i ten temat można jakoś powiązać z niegdyś popularnymi słuchowiskami. AntennaPod to natomiast aplikacja, która pozwala nam tymi podcastami zarządzać oraz je odsłuchiwać. I musimy zaznaczyć, że aplikacja AntennaPod właśnie skończyła 10 lat! Z tej okazji warto sobie pokrótce nieco program przedstawić.

Co jest takiego specjalnego w AntennaPod? W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych rozwiązań, AntennaPod jest w pełni darmowa i zgodna z Open Source. Nie znajdziemy w niej mikropłatności, reklam czy nawet śledzenia ruchów użytkownika. Funkcji natomiast jest naprawdę mnóstwo i można sobie pracę dostosować do swoich potrzeb.

antennapod

Możemy chociażby pobierać podcasty do odsłuchania offline. Jest też opcja subskrybowania podcastów z różnych źródeł – na przykład RSS czy Apple Podcasts. Niektórych ucieszy możliwość synchronizacji z wykorzystaniem gPodder, w tym we własnej instalacji na NextCloud.

Aplikację można zainstalować pobierając ją ze Sklepu Google Play, F-Droid czy ściągając plik .apk.

f-droid
Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację z F-Droid

Źródło: AntennaPod (via Mastodon)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!