Aparat w Huawei Mate 40 może zrewolucjonizować fotografię mobilną

huawei mate 30 pro tył aparat

Premiera serii Huawei Mate 40 odbędzie się zapewne dopiero w okolicach września lub października tego roku, ale w sieci już pojawiają się informacje na temat tego urządzenia. Chiński producent znany jest z rewelacyjnych aparatów, a wszystko wskazuje na to, że nadchodzące nowości będą w tej kwestii kolejnym przełomem!

Zdecydowanie lepszy aparat szerokokątny

Informacje zostały opublikowane przez analityka Ming-Chi Kuo, który znany jest tak naprawdę z przecieków dotyczących produktów Apple. Niemniej jednak większość publikowanych przez niego plotek okazuje się prawdą. Czym tym razem zaskoczy nas Huawei? Wszystko wskazuje na to, że w przypadku flagowców z serii Mate 40 producent z Państwa Środka wykorzysta technologię soczewek free-form. Technologia ta opiera się na matematycznym obliczeniu kształtu soczewki. Wszystko po to, aby zapewnić zdecydowanie większe możliwości załamywania światła, a to bezpośrednio przekłada się na znacząco mniejsze zniekształcenia, a w szczególności jest to zauważalne przy obiektywach szerokokątnych.

huawei p40 pro aparat
Aparat Huawei P40 Pro

Do tej pory technologia free-form była stosowana w okularach korekcyjnych. Jeśli plotki się potwierdzą i faktycznie Huawei postanowi wykorzystać rozwiązanie to w serii Mate 40 to będzie to pierwszy smartfon z soczewkami free-form. Dodatkowo technologia ta może wpłynąć na zmniejszenie ilości szumów w słabym oświetleniu. Co więcej sam moduł aparatów tylnych może być zdecydowanie mniejszy niż na przykład w serii P40.

Zobacz także: MoreApps rozwiązuje problem braku aplikacji w AppGallery. Korzystanie z nowych smartfonów Huawei staje się zdecydowanie przyjemniejsze!

Seria Mate 40 ma także oferować niesamowitą wydajność. Wszystko za sprawą zupełnie nowego procesora (możliwe, że będzie to Kirin 1020), który zostanie wykonany w 5 nm procesie technologicznym. Brzmi rewelacyjnie, prawda? Oczywiście problemem dla wielu osób po raz kolejny może być brak Usług Google, ale liczę na to, że Huawei Mobile Services będzie na tyle rozwinięte, że korzystanie ze smartfonów producenta z Państwa Środka będzie jeszcze przyjemniejsze!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 30 Pro, którego recenzję znajdziesz tutaj.

Co myślicie o nowych informacjach na temat serii Huawei Mate 40? Jak ważne są dla was aparaty w smartfonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!