MoreApps rozwiązuje problem braku aplikacji w AppGallery. Korzystanie z nowych smartfonów Huawei staje się zdecydowanie przyjemniejsze!

huawei p40 pro front tapeta

Powoli oswajam się z tym, że w nowych smartfonach Usług Google najzwyczajniej w świecie nie znajdziemy i sytuacja ta może nie ulec zmianie przez dłuższy czas. Oczywiście Huawei Mobile Services działają coraz to lepiej, ale nadal w sklepie z aplikacjami AppGallery nie mogliśmy znaleźć wielu gier czy aplikacji, z których każdy z nas korzysta na co dzień. Teraz sytuacja się zmieniła!

MoreApps to najlepsze co mogło spotkać Huawei

Korzystając z Huawei Mate 30 Pro bez doinstalowanych Usług Google czułem się w pewnym sensie zagubiony. Jasne, dużą część aplikacji dało się doinstalować przez pliki APK, ale nie każdy z użytkowników wie jak to zrobić i ma na to ochotę. Teraz w moje ręce trafił model P40, a dodatkowo w AppGallery pojawiła się prosta aplikacja o nazwie MoreApps. I jest to strzał w dziesiątkę. Po pobraniu tej aplikacji naszym oczom ukazuje się tak naprawdę kolejny sklep z grami czy programami. Różni się jednak on swoim wyglądem od AppGallery czy nawet Sklepu Play, ale dodatkowo znaczące różnice znajdziemy także w funkcjonalności.

Przede wszystkim po wyszukaniu danej aplikacji w MoreApps otrzymujemy wszystkie źródła, z których możemy ją pobrać. Jeśli jest dostępna w AppGallery to na pierwszym miejscu jest właśnie sklep firmy Huawei, ale dodatkowo większość programów znajdziemy także na APKPure czy webowej wersji strony producenta. Po wybraniu interesującego nas źródła zostajemy przeniesieni na odpowiednią stronę i możemy przejść do instalacji. Tak naprawdę jest to dziecinne proste i nawet osoby, które nie znają się zbytnio na obsłudze smartfonów będą sobie w stanie z tym poradzić.

Zobacz także: Nowy telewizor Huawei Vision X65 oficjalnie zaprezentowany!

Jeśli chcemy pobierać aplikacje korzystając z APKPure to dodatkowo z własnego doświadczenia polecam pobranie także aplikacji APKPure. Znacząco przyspiesza ona proces instalacji i dzięki niej wszystko jest jeszcze bardziej czytelne i prostsze. Samo MoreApps działa wręcz rewelacyjnie. Dodatkowo jeśli wyszukamy jakąś aplikację do MoreApps zaproponuje nam alternatywy, które mogą okazać się ciekawszą opcją.

Sposób na instalację aplikacji Google bez Usług Google?

I tak naprawdę w MoreApps znajdziemy wszystko to, czego potrzebujemy. Aplikacje bankowe, Netflix, Mapy Google czy inne aplikacje amerykańskiego producenta? Żaden problem! I tak jak z Netflixem czy innymi aplikacjami nie miałem jakiegokolwiek problemu, tak nadal nie możemy zalogować się do tych, które zostały stworzone przez Google. Tym samym przykładowo w aplikacji do nawigacji wyznaczymy trasę, będziemy w stanie sprawdzić najbliższe stacje paliw czy restauracje, ale nie podłączymy naszego konta.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Pro.

Co myślicie o MoreApps? Korzystacie ze smartfonów Huawei? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!