Apex Legends zmierza na smartfony. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Apex Legends zmierza na smartfony. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Bez wątpienia gry mobilne stają się coraz to lepsze i jednocześnie popularniejsze. Dostrzegają to zarówno sami producenci smartfonów, którzy tworzą gamingowe sprzęty, a także firmy zajmujące się tworzeniem samych gier. Już niedługo ma pojawić się mobilna wersja znanego Apex Legends!

Apex Legends pojawi się także w wersji mobilnej

Dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, podczas wywiadu ujawnił, że firma rozważą wprowadzenie Apex Legends na smartfony jeszcze w tym roku. Gra ta oczywiście miałaby działać zarówno na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida jak i iOS. Musimy być jednocześnie świadomi tego, że gra ta w tym roku może pojawić się jedynie na wybranych rynkach, a co za tym oznacza tylko część fanów będzie mogła sprawdzić jak produkcja działa w wersji mobilnej. Początek 2021 roku powinien przynieść nam w pełni funkcjonalną wersję Apex Legends stworzoną z myślą o smartfonach.

Ciężko powiedzieć, w jakich krajach odbędzie się pierwsza premiera. Zagadką pozostaje także to na ile mobilna wersja gry będzie różnić się od tej dostępnej na komputery z systemami Windows, a także na konsole PlayStation 4 czy Xbox One. Nie spodziewałbym się możliwości grania na tych samych serwerach zarówno graczy mobilnych jak i tych grających na innych platformach, ale wydajność smartfonów stała się na tyle duża, że sama gra może oferować naprawdę sporo.

Zobacz także: Sony prezentuje wygląd PlayStation 5 oraz ujawnia pierwsze gry na nową generację konsoli

Apex Legends może być ciekawą konkurencją dla Fortnite, PUBG Mobile czy Call of Duty. Wszystkie te produkcje cieszą się sporą popularnością na całym świecie i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała nagle ulec zmianie. Sam nie należę do fanów grania na smartfonie, ale jednocześnie bardzo ciekawi mnie to jak mobilna wersja Apex Legends będzie wyglądać w praktyce. Miejmy nadzeieję, że już niedługo poznamy więcej szczegółów na temat nowości EA!

Gracie w Apex Legends? Czekacie na premierę mobilnej wersji tej gry? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!