Aplikacja iTaxi zostanie zintegrowana z Petal Maps i trafi także na smartwatche Huawei

Aplikacja iTaxi zostanie zintegrowana z Petal Maps i trafi także na smartwatche Huawei

Na początku listopada tego roku odbyła się w Lizbonie konferencja Huawei Developer Conference, na której przedstawiciele iTaxi oficjalnie ogłosili, że ich aplikacja zostanie zintegrowana z Petal Maps. 

iTaxi – integracja z Petal Maps

Już w grudniu użytkownicy najnowszych smartfonów Huawei będą mogli korzystać z map Petal oraz zamawiać przejazdy iTaxi z poziomu map. Aplikacja iTaxi ma być również dostępna z poziomu zegarków Huawei z serii Watch 3, co ma zostać wprowadzone do końca tego roku. Warto wspomnieć, że aplikacja iTaxi była jedną z pierwszych polskich aplikacji do zamawiania przejazdów, która była zintegrowana z Huawei Mobile Services.

Aplikacja iTaxi zostanie zintegrowana z Petal Maps i trafi także na smartwatche Huawei

Naszym celem zawsze była szeroka dostępność usług, dlatego nie mogło nas zabraknąć na platformie AppGallery, jak również w Petal Maps. Mobility as a Service (MaaS) to koncepcja, która zakłada odejście od prywatnych środków transportu na rzecz mobilności świadczonej jako usługa. Nasza współpraca z Petal Maps świetnie wpasowuje się w tę koncepcję. Następnym krokiem w naszej współpracy z Huawei będzie zapewnienie użytkownikom jeszcze większej możliwości kontroli i wygody w zamawianiu przejazdów dzięki integracji naszej aplikacji z zegarkiem

Gaweł Boguta, dyrektor IT, członek zarządu iTaxi.pl S.A.

Huawei chwali się. że konferencja Huawei Developer Conference przyciągnęła ponad 300 deweloperów i liderów biznesu, którzy wymieniali się przede wszystkim doświadczeniami i informacjami związanymi z rozwojem Huawei Mobile Service. Producent podczas trwania wspomnianej konferencji poinformował także o danych na temat rozwoju HMS, który angażuje już 5,1 miliona zarejestrowanych deweloperów na całym świecie, a liczba aplikacji zintegrowanych z usługami Huawei osiągnęła poziom 173 tysięcy, co jest wynikiem o 81% większym niż rok temu. 

Na koniec warto jeszcze dodać, że dystrybucja aplikacji w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021 roku wyniosła 331,1 miliarda, a każdego miesiąca ze sklepu AppGallery korzysta ponad 560 milionów użytkowników, w tym, 42 miliony w Europie. 

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!