Aplikacja mBanku będzie lepsza! Kupimy chociażby bilety i parkingi

karta platnicza mbank pexels
(fot. Karolina Grabowska z Pexels)

Aplikacja mBanku jest całkiem dobra, jednak – w przeciwieństwie do konkurencji – nie oferuje wielu udogodnień. Jak się jednak okazuje, to się zmieni.

mBank pozwoli na szybką zapłatę za parking lub bilety

Aplikacja mBanku jest całkiem OK, jednak u konkurencji znajdziemy wiele ciekawych udogodnień, chociażby opcję zakupu biletu komunikacji miejskiej. Widocznie instytucja to zauważyła i powoli zamierza te braki uzupełniać.

Jak informuje portal Cashless, mBank zaoferuje zakup biletów komunikacji miejskiej, biletów kolejowych czy wnoszenia opłat za parkingi, a nawet regulowania opłat za przejazd autostradami bezpośrednio w swojej aplikacji mobilnej dostępnej na smartfony i tablety. Nie wiemy jednak kiedy funkcje te zostaną wprowadzone i czy będzie to wszystko jednocześnie, czy może jednak pojedynczo.

xbox mbank

mBank również nie zdradził kto zostanie pośrednikiem w zakupie tych biletów. Niektóre banki wykorzystują moBILET, a niektóre SkyCash. Getin na przykład nawiązał współpracę z mPay. To również pozostanie pod znakiem zapytania, a może mieć spory wpływ na to, jakie funkcje zaoferują nowe udogodnienia.

Będę obserwował rozwój aplikacji mBanku. Jako klient cieszę się, że będę mógł zredukować liczbę programów na smartfonie. Aktualnie mam oddzielną appkę od bankowości, oddzielną od komunikacji miejskiej, a jeszcze inną do biletów kolejowych i PKS. Już niedługo to się zmieni i będę mógł mieć wszystko w jednej, góra dwóch aplikacjach.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!