Aplikacja przestała działać? To wina Android System WebView

android apk

Jeśli zauważyliście dziś dziwne problemy ze stabilnością aplikacji na użytkowanym przez Was smartfonie z Androidem, to znaczy, że zdążył on zainstalować sprawiającą problemy aktualizację aplikacji Android System WebView. Okazało się, że ten problem jest globalny, a Google pracuje już nad naprawą. Tymczasem mamy dla Was wskazówki, które mogą pomóc poradzić sobie z kłopotliwą usterką.

Aplikacje na Androida już działają

Za problem z działaniem wielu aplikacji odpowiedzialny jest program Android System WebView. To “część systemu”, która pozwala wyświetlać aplikacjom na Androida treści internetowe. Przez to błąd pojawia się w aplikacjach PWA, ale także innych programach na Androida, które pobierają zawartość z sieci.

Pierwszym sposobem na naprawę, który się pojawił było odinstalowanie wszystkich aktualizacji aplikacji System WebView. Jest to rozwiązanie, które przed Googlem pokazał swoim klientom Samsung. Części osób pomogło także wyczyszczenie pamięci podręcznej tego programu.

Z racji tego, że programiści Google przez ostatnie godziny ciężko pracowali nad szybką aktualizacją Android System WebView, pojawiła się ona już w Google Play. Najnowsza wersja, o numerze 89.0.4389.105 przywraca stabilność systemowi Android, ponieważ została pozbawiona błędu. Musicie więc pobrać aktualizację na Wasze urządzenie.

Doświadczyliście problemów z działaniem aplikacji? Udało Wam się je naprawić? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!