Apple AirPods Pro z ANC po cichu wprowadzone na rynek

Apple AirPods Pro z ANC po cichu wprowadzone na rynek

Oczywiście na temat AirPods Pro w sieci pojawiało się sporo plotek czy przedpremierowych przecieków, ale większość z nich mówiła, że premiera nowych dokanałówek Apple odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu. Gigant z Cupertino tak naprawdę zaskoczył nas wszystkich i już wczoraj wprowadził do sprzedaży nowe słuchawki!

AirPods Pro mają podbić serca bardziej wymagających użytkowników

Jeśli pierwsza lub druga generacja AirPodów nie spełnia waszym oczekiwać to bardzo możliwe, że z tym zadaniem poradzi sobie właśnie zaprezentowana wersja z “Pro” w nazwie. Zacznijmy od ceny, bo ta zapewne dla wielu potencjalnych klientów może być czymś kluczowym. Na oficjalnej stronie Apple za AirPods Pro trzeba zapłacić 1249 zł. Oczywiście tanio nie jest, ale tak naprawdę gigant z Cupertino nas już do tego przyzwyczaił i bez wątpienia nowe bezprzewodowe dokanałówki będą cieszyć się sporą popularnością.

Apple AirPods Pro z ANC po cichu wprowadzone na rynek

Zobacz także: Huawei traci drugie miejsce na rzecz Apple

Zmianę widać już na pierwszy rzut oka. AirPods Pro znacząco różnią się pod względem wyglądu od swoich poprzedników. Według Apple zmiana kształtu ma znacząco poprawić komfort użytkowania, a same kopułki mają nie wypadać z uszu nawet podczas aktywności fizycznej. Myślę, że najciekawszą z nowości jest wykorzystanie aktywnej redukcji szumów. Funkcja ta ma idealnie sprawdzić się w bardziej hałaśliwych miejscach i tak naprawdę pozwolić użytkownikowi na cieszenie się jedynie ulubioną muzyką. Apple deklaruje, że aktywna redukcja szumów dostosowuje się automatycznie do otoczenia aż 200 razy na sekundę.

https://www.youtube.com/watch?v=IC9urbiVp4M

AirPodsy Pro zostały także wyposażone w czujniki nacisku, które pozwalają na sterowanie muzykę oraz połączeniami, a także na wyłączenie aktywnej redukcji szumów. Oczywiście wszystkie gesty znane z poprzednich generacji bezprzewodowych słuchawek Apple znalazły się i tutaj. Gigant z Cupertino chwali się także zdecydowanie lepszą jakością dźwięku. Czy tka będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się zapewne dopiero po pierwszych niezależnych testach. Samo etui, które jest oczywiście częścią zestawu, pozwala nam ładowanie bezprzewodowe. AirPodsy Pro powinny na jednym ładowaniu zapewnić nam 4,5 godziny działania, a pokrowiec wydłuża ten czas do 24 godzin.

Co myślicie o nowych Apple AirPods Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!