iPhony i iPady będą dostępne wyłącznie dla subskrybentów Apple?

Apple

Apple to jedna z największych firm technologicznych na świecie, która ma swój mniejszy lub większy udział w niemal każdej znaczącej obecnie branży. Wkrótce może okazać się, że skorzystamy z iPhonów i iPadów tylko posiadając subskrypcję Apple.

Kolejna subskrypcja?

Konsolidacja wielu usług w jedną subskrypcję nie jest wcale nowym pomysłem i wiele firm już z tego korzysta, także Apple. Nie jest to nic dziwnego w przypadku kiedy firmy posiadają liczne usługi opierające się na odnawialnej subskrypcji. Znaczna ilość serwisów z czasem zaczyna być problemem dla samych użytkowników, którzy czują się przytłoczeni i zagubieni w cyfrowym świecie wykreowanym przez firmy z branży technologicznej. Apple już teraz ułatwia korzystanie ze swoich usług dzięki Apple One, czyli usłudze pozwalającej na zebranie wszystkich aplikacji firmy w jednym miejscu i opłacaniu ich za jednym razem. Istnieje duża szansa na to, że podobnie stanie się już niebawem z iPhonami i iPadami.

ipad mini
Kolory iPada Mini

Rozwinięcie AppleCare?

Apple od kilku lat eksperymentuje już z tym zagadnieniem, chociażby poprzez funkcję AppleCare, która umożliwia posiadaczom iPhonów rozłożenie opłat za telefon i samą usługę na 24 miesiące, z możliwością oddania telefonu po 12 miesiącach. Przypomina to bardzo dobrze znany system stosowany przez operatorów sieci komórkowych w naszym kraju, kiedy to cena telefonu zostaje rozłożona na czas trwania umowy, dzięki temu klient nie musi płacić od razu całej sumy, tylko nieznaczna jej część doliczoną do miesięcznych rachunków.

iPhony i iPady będą dostępne wyłącznie dla subskrybentów Apple?

Coś zupełnie nowego

Apple nie ma zamiaru jednak tworzyć systemu wspomnianego wyżej, a który zdaje egzamin w naszym kraju. Według pierwszych informacji cena telefonu nie ma być rozłożona na czas trwania subskrypcji, ponieważ sama subskrypcja ma mieć stałą wysokość, z możliwością przeskoczenia na wyższy plan, jeśli będziemy chcieli uzyskać dostęp do nowego modelu iPhona lub iPada. Usługa miałaby być powiązana z Apple ID, co oznacza, że możliwe jest jej włączenie do AppleCare i Apple One. Nowa usługa ma jednak znacząco różnić się od obecnych subskrypcji dostępnych w Apple, jednak wciąż nie znamy żadnych szczegółowych informacji.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!