Apple Glass coraz bliżej. Co wiemy o nadchodzących okularach AR amerykańskiego producenta?

Apple Glass coraz bliżej. Co wiemy o nadchodzących okularach AR amerykańskiego producenta?

Okulary rozszerzonej rzeczywistości nadal nie zawładnęły sercami użytkowników. Niemniej jednak o Apple Glass słyszymy już od jakiegoś czasu i wszystko wskazuje na to, że w końcu pojawiło się więcej informacji na temat tego sprzętu. Czy gigant z Cupertino czymś nas zaskoczy?

Apple Glass

Tak naprawdę okulary rozszerzonej rzeczywistości stworzone przez amerykańskiego producenta na pierwszy rzut oka będą wyglądać dokładnie tak, jak tradycyjne okulary. Z prawej strony apple Glass mamy znaleźć skaner LiDAR i to właśnie on będzie odpowiadać za wszystkie informacje pobierane i wyświetlane użytkownikowi jako rozszerzona rzeczywistość. I bardzo ciekawą kwestią wydaje się to, że same okulary tak naprawdę nie będą przetwarzać informacji zbieranych przez czujnik. Urządzenie to będzie musiało bez przerwy być podłączone do iPada Pro lub niezaprezentowanego jeszcze iPhone 12 Pro. Z jednej strony zawsze musimy mieć przy sobie tablet lub smartfon Apple, a z drugiej brak jednostki obliczeniowej sprawia, że same okulary mogą być mniejsze, lżejsze oraz, co może nawet ważniejsze, tańsze.

Apple Glass coraz bliżej. Co wiemy o nadchodzących okularach AR amerykańskiego producenta?

Co ciekawe Apple Glass nie mają otrzymać jakichkolwiek dodatkowych kamer. Co za tym idzie nie będzie możliwości wykonywania zdjęć czy filmów przy pomocy tego urządzenia. Dlaczego gigant z Cupertino podjął taką decyzję? Odpowiedzi na to pytanie zapewne nie poznamy, ale istnieją plotki, które mówią, że w finalnej wersji Apple Watch oczko aparatu może jednak się pojawić.

Zobacz także: Apple MacBook Pro 13 został właśnie odświeżony! Co nowego przygotowali Amerykanie?

Kiedy możemy spodziewać się premiery okularów rozszerzonej rzeczywistości stworzonych przez Apple? Według najnowszych informacji sprzęt ten powinien zadebiutować już wiosną tego roku razem z nowymi smartfonami. Niemniej jednak na rozpoczęcie sprzedaży będziemy musieli poczekać dłuższą chwilę, ponieważ ta może ruszyć nawet w czwartym kwartale 2021 roku. Cena powinna być ustalona na poziomie 499 dolarów (ok. 2070 zł) za wersję bez szkieł korekcyjnych. Pozostaje nam na oficjalną zapowiedź oraz kolejne informacje na temat Apple Glass!

Czekacie na premierę okularów AR amerykańskiego producenta? Czego oczekujecie po Apple Glass? Czy takie urządzenia mają waszym zdaniem sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!