Apple MacBook Pro z AMD Radeon Pro Vega 16 i Pro Vega 20 trafił do sprzedaży!

apple macbook pro 3

Firma Apple wprowadza do swojej oferty nową konfigurację 15-calowego MacBooka Pro. Sprzęt ten ma podbić serca wszystkich tych, którzy potrzebują jeszcze wydajniejszej karty graficznej!

Większa wydajność i wyższa cena

Chcieliście zakupić nowego MacBooka Pro z 15-calowym ekranem i sześciordzeniowym procesorem Intel Core i7 o taktowaniu do 4,3 GHz na rdzeniu? Jeśli tak to od teraz możecie go nabyć z jeszcze lepszym procesorem graficznym. Do tej pory dostępny on był z AMD Radeon Pro 560X z 4 GB pamięci GDDR5. Oczywiście za wzrostem wydajności idzie większa cena. Każda z procesorów posiada 4 GB pamięci HBM2. Za AMD Radeon Pro Vega 16 z 4 GB trzeba będzie dopłacić 1200 zł, a za AMD Radeon Pro Vega 20 dopłata wynosi 1680 zł.  Czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że za “standardową” konfigurację 15-calowego MacBooka Pro trzeba zapłacić 13999 to cena ta nie wydaje się duża. Jednocześnie najdroższa wersja laptopa Apple przeznaczonego dla profesjonalistów stała się jeszcze droższa. Za wersję z AMD Radeon Pro Vega 20, Intel Core i9, 32 GB RAM DDR4 2400 MHz i 4 TB SSD, bez jakichkolwiek dodatkowych programów, trzeba zapłacić bagatela 34319 zł.

apple macbook pro 2apple macbook pro

Czym wyróżniają się procesory graficzne Radeon Pro Vega?

Radeon Pro Vega 16 i Radeon Pro Vega 20 to pierwsze samodzielne mobilne układy GPU Vega stosowane w laptopach. Jednostki te mają udoskonalony silnik obliczeniowy i wykorzystują pamięć o przepustowości dwukrotnie większej niż sama standardowe karty graficzne korzystające z pamięci GDRR5. Nowe procesory GPU charakteryzują się nawet o 60% większą wydajnością i zauważalnie niższym zużyciem energii niż Radeon Pro 560X. Zostały one wykonane w 14 nm procesie technologicznym FinFET.  Do czego możemy wykorzystać taką moc? Przede wszystkim do montowania filmów w wysokiej rozdzielczości, renderowania grafiki 3D, grania w gry na najwyższych ustawieniach czy bardzo skomplikowanych symulacji graficznych. Bez wątpienia znajdą się osoby, które zdecydują się na zakup nowych konfiguracji MacBooków Pro.

apple macbook pro 4 amd radeon pro vega

Do czego wykorzystalibyście MacBooki Pro z AMD Radeon Pro Vega 16 lub Pro Vega 20? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!