Twój sprzęt od firmy Apple posiada ten błąd? Spokojnie producent już niedługo go naprawi

iphone 12

Kontrola nad urządzeniem, które przekazujemy dziecku to w tych czasach standard. Funkcje tego typu posiadają w zasadzie wszystkie systemy operacyjne dostępne w telefonach. Firma Apple jest jedną z nich, ale ich funkcja posiada bardzo duży błąd. Każde dziecko może spokojnie obejść kontrolę rodzicielską na systemie iOS. Apple publicznie obiecuje zmienić ten stan rzeczy.

Apple usunie błędy w zakresie kontroli rodzicielskiej i funkcji czas przed ekranem 

Amerykańska dziennikarka technologiczna Joanna Stern na łamach The Wall Street Journal zaprezentowała jak w prosty sposób można obejść ograniczenia blokujące nieodpowiednie treści dla dzieci. Testowym urządzeniem był iPad jej syna, gdzie po wpisaniu odpowiednich znaków w pasku adresu przeglądarki Safari po kilku chwilach można było uzyskać dostęp do treści nieodpowiednich dla dzieci. Mamy tu powtórkę z rozrywki, ponieważ problem był dostępny na systemach iOS  oraz iPadOS 15, 16, 17 oraz macOS Sonoma i jak twierdzą specjaliści ds. bezpieczeństwa błąd został po raz pierwszy zgłoszony firmie Apple w marcu 2021 roku. To właśnie wtedy odkryto, że wprowadzenie ciągu znaków pozwala obejść ograniczenia witryn internetowych oraz kontrolę rodzicielską. Także ten problem nie jest jednostkową sytuacją. Mimo wcześniejszych zgłoszeń powyższej sytuacji do Apple rynek nie spotkał się z możliwością rozwiązania tego błędu, który trwał przez 3 lata do dziś.

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Producent po artykule ukazanym w The Wall Street Journal zareagował na sytuacje obiecując, że zajmie się sprawą i w najbliższym czasie konsumenci będą mogli spodziewać się poprawki. Oprócz tego Apple zobowiązał się do usprawnienia procesu uzyskiwania informacji o błędach. Pisząc prościej – producent będzie dbał, aby inne takie zgłoszenia były rozwiązywane szybciej i skuteczniej. Fajnie, że problem został w końcu zauważony, ale nie rozumiem, dlaczego trwało to 3 lata. W mojej ocenie to nie powinno mieć miejsca. 

Źródło: Macrumors

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!