Apple odświeża swoje komputery

iMac

Gigant z Cupertino wprowadził do swojej oferty odświeżone wersje swoich komputerów all-in-one. Są to iMac 2020 21.5 oraz 27 cali, a także iMac Pro. Wciąż nie ma tu zmiany, na którą wszyscy fanie Apple czekają oraz nie zmieniono designu. Zmiany są tak naprawdę minimalne, a o czym dokładnie mowa?

iMac Pro

Tutaj za wiele się nie zmieniło, nawet sam producent na stronie nie dodał do niego etykiety “Nowy”. Tak naprawdę tylko jedna rzecz uległą zmianie. Chodzi tutaj o procesor, a dokładnie jego wersję w bazowej konfiguracji. Aktualnie w najtańszej wersji spotkamy się nie z 8-rdzeniowym, a 10-rdzeniowym procesorem Intel Xeon oraz grafiką Radeon Pro Vega 56 8 GB za tą samą kwotę, a więc 23999 zł. W najmocniejszej wersji możemy skonfigurować go wraz z 18-rdzeniowym Xeonem, grafiką Radeon Pro Vega 64X 16 GB oraz aż 256 GB pamięci operacyjnej DDR4 EEC 2666 MHz.

iMac Pro

iMac 4K 21.5″

Tutaj też za dużych zmian nie ma. Od teraz bazowa konfiguracja oferuje od razu dysk SSD, ale jedynie o pojemności 256 GB i bez możliwości rozbudowania o kolejny dysk. Natomiast istnieje możliwość dobrania dysku Fusion Drive o pojemności 1 TB zamiast niego. Wciąż jednak mamy do czynienia z 2-rdzeniowym procesorem Intel Core i5 7. generacji o taktowaniu 2.3 GHz. Najtańsza konfiguracja kosztuje 5499 zł na stronie Apple.

iMac 21.5"

iMac 5K 27″

Tutaj mamy chyba największe zmiany. Wprowadzono nowe procesory Intel, a dokładnie te z 10. generacji. W najtańszej wersji znajdziemy 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5 o taktowaniu 3.1 GHz, zaś w najdroższej – Intel Core i7 z zegarem 3.8 GHz. Bazowy model oferuje 256 GB dysk SSD, niestety, bez możliwości rozbudowy, grafikę Radeon 5300 4 GB oraz 8 GB pamięci RAM DDR4 2666 MHz.

iMac 27"

Zapewne wielu z Was się ze mną zgodzi, że 8 GB w dzisiejszych czasach to naprawdę absolutne minimum. No właśnie, gdybyśmy chcieli wziąć wersję z 16 GB, musimy dopłacić aż 1000 zł! Tak, tysiąc złotych za 8 GB RAM-u! Drogie (świetna gra słów, prawda?) Apple, czy naprawdę to aż tyle powinno kosztować? Zostawmy jednak to już w spokoju, przejdźmy dalej. Producent za dopłatą 2500 zł oferuje szkło nanostrukturalne, które ma poprawić znacznie widoczność w mocno oświetlonym pomieszczeniu. Jego cena na stronie producenta zaczyna się od 8999 zł.

Co sądzicie o tych odświeżonych wersjach komputerów od Apple? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!