Nowy procesor Apple Silicon M2 podobno jest już produkowany. Trafi do komputerów jeszcze w tym roku

apple silicon m2 render

Autorski układ Apple M1 trafił do urządzeń amerykańskiego giganta pod koniec ubiegłego roku. Teraz okazuje się, że ten procesor może być już przeżytkiem, gdyż mogła ruszyć produkcja jego następcy – Apple Silicon M2 – który do nowych komputerów może trafić jeszcze w tym roku!

Komputery z Apple Silicon M2 jeszcze w 2021

Prosto z Azji płyną informacje o tym, że nowa generacja procesorów Apple Silicon w tym miesiącu trafiła do masowej produkcji. Jeśli te informacje są prawdziwe, oznacza to, że jeszcze w tym roku światło dzienne mogą ujrzeć nowe urządzenia wyposażone w układy Apple M2. Wygląda więc na to, że odświeżone MacBooki Pro (w tym oczekiwany przez wielu wariant 16-calowy) dostaną właśnie ten czip.

Dla przypomnienia, 8-rdzeniowy układ Apple M1 cechuje się świetną wydajnością i niskim zużyciem energii, a urządzenia, które napędza cieszą się ogromną popularnością użytkowników. Niedawno także producent wprowadził na rynek nowego iPada Pro 2021 oraz mniejsze komputery iMac, w których także znalazł się ten procesor.

macbook mac mini m1
Komputery z Apple Silicon M1

Bardzo możliwe, że nowa generacja procesora Apple Silicon M2 poprawi niedoskonałości poprzednika, które spędzały sen z powiek zaawansowanych użytkowników. Mowa tutaj o możliwości podłączenia wyłącznie jednego, zewnętrznego monitora oraz obsługę wyłącznie dwóch portów Thunderbolt. Z tego też powodu 16-calowy MacBook Pro nie pojawił się z układem M1, gdyż pojawiłaby się konieczność ograniczenia ilości złącz.

Ponadto wydajność pierwszej generacji procesora nie może się równać z możliwościami układów Intela instalowanych w najdroższych komputerach Apple, które wyposażone są także w dedykowaną kartę graficzną. Z tego też powodu wiele osób liczy na to, że Apple M2 (lub M1X, w zależności od tego jaką dostanie nazwę) będzie oferował większą moc obliczeniową. Wiadomo bowiem, że w jednym układzie będą zintegrowane ze sobą CPU, GPU oraz Neural Engine. Niestety na temat jego specyfikacji nadal nic nie wiemy…

Źródło: 9to5mac

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!