Apple szykuje się do zmiany obsługi serwisowej w telefonach iPhone w myśl nowej dyrektywy UE

Wymiana wyświetlacza
fot.Macrovector/Freepik

Zmiany w obszarze serwisowym firmy Apple są coraz bardziej zauważalne. Producent stara się myśleć przyszłościowo chcąc spełnić oczekiwania nowych przepisów. Taki sposób wymiany baterii w telefonach iPhone 16 będzie prosty i przyjemny dla wszystkich użytkowników.

Jak Apple chce uprościć usługę wymiany baterii w telefonie iPhone 16?

Dotychczasowa naprawa i wymiana akumulatora nie należy do najprostszych. Powodem jest znaczna ilość kleju. Obecna metoda wymiany baterii w iPhone’ach jest trudna i polega na usuwaniu samoprzylepnych pasków taśmy za pomocą pęsety. Nadszedł czas, aby to zmienić. Producent postanowił to zmienić, ponieważ wyciąganie pęsetą podklejki potrafią się urwać zmuszając konsumentów do skomplikowanego procesu demontażu baterii (wymagane będzie użycie ciepłego powietrza lub alkoholu izopropylowego).

iPhone wymiana baterii
fot.Macrumors.com

Nowy sposób wymiany baterii w telefonach iPhone (najprawdopodobniej iPhone 16) miałby polegać na “zapakowaniu” baterii w metalowej osłonce, którą będzie można zdemontować w dość łatwy sposób poprzez zamieszczone w środku elektryczne elementy mające na celu odłączanie baterii. Powyższe zdjęcie prezentuje akumulator urządzenia iPhone 16 Pro. Spekulacje wskazują, że taką baterię będzie posiadał przynajmniej jeden ze smartfonów Apple. W kolejnych egzemplarzach iPhone 17 producent może rozszerzyć taki montaż. Bez względu na to telefony będą wymagać rozbiórki (zdemontowanie wyświetlacza). Proces może być trudny, dlatego Apple na pewno będzie zachęcać swoich klientów do obsługi pogwarancyjnej w punktach obsługi Apple.  Istnieje również opcja, że gigant z Cupertino nie będzie musiał dostosować się do przepisów UE wymagających prostej dla konsumenta wymiany baterii. Jak to możliwe? Wystarczy, że urządzenia Apple zachowają 83% baterii po 500 pełnych ładowaniach i 80% po 1000 pełnym uzupełnieniu akumulatora. Powyższe kryteria spełnia iPhone 15.

Źródło: Macrumors      

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!