Apple Watch Series 9 zaskakuje nowościami!

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Pierwszą nowością pokazaną na Apple Event 2023 był smartwatch Apple Watch Series 9. Wbrew pozorom, jest to prawdopodobnie największa innowacja tej konferencji.

Apple Watch Series 9 – lokalna Siri i gest złączenia palców

Na dzisiejszej konferencji Apple Event zaprezentowano Watch Series 9, czyli nowy smartwatch z podstawowej linii zegarków Apple. Według nas, jest to najciekawsza premiera tego wydarzenia. Dlaczego? Otóż zegarek wykorzystuje chipset S9, który pozwala na kompletnie nowy gest w postaci złączenia palca wskazującego oraz kciuka. Jest to gest akcji, który wykorzystamy chociażby do odebrania rozmowy, zakończenia jej czy wywołania Siri. Według Apple ten gest przyda się nam wtedy, kiedy drugą rękę mamy zajętą.

Nowy chip to także opcja korzystania z Siri lokalnie. Otóż od teraz rozmowy z asystentem prowadzone na zegarku nie będą musiały być transferowane do chmury, co mogło skutkować słabą wydajnością przy kiepskim internecie. Od teraz nie tylko Siri powinna działać szybko, ale też ma to wpłynąć pozytywnie na prywatność, ponieważ całość dzieje się lokalnie. Pozostając w temacie Siri, to wprowadzono także specjalne zapytania związane ze zdrowiem.

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Series 9 to również nowy ekran z maksymalną jasnością aż 2000 nitów oraz minimalną 1 nit. To sprawia, że zegarek jest bardzo przyjemny dla oka w nocy, natomiast nawet w jasny dzień możemy z niego korzystać bez ograniczeń. Wprowadzono także dokładne prowadzenie do pozostawionego telefonu oraz integrację z HomePodem.

Nie zabrakło wielu nowych pasków, również od firm trzecich. Co ważne, Apple Watch Series 9 to pierwszy produkt Apple, który jest neutralny węglowo.

(fot. Apple)
(fot. Apple)

Apple Watch Series 9 – ceny

Znamy również ceny nowego zegarka Apple. Koszt modelu Apple Watch Series 9 Aluminium zaczyna się od 2249 złotych. Natomiast cena wariantu ze stali nierdzewnej rozpoczyna się od 3899 złotych. Watch Series 9 będzie dostępny od 22 września.

Źródło: Apple

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!