Strona główna Aktualności Archos zapowiada 21,5 calowy "tablet" do gier... planszowych!

Archos zapowiada 21,5 calowy „tablet” do gier… planszowych!

-

Tablety pracujące pod kontrolą Androida nie są już tak popularne jak niegdyś, ich złote czasy minęły. Mimo to niektórzy producenci wciąż decydują się na wydawanie urządzeń z tego segmentu. Wydaję mi się jednak, że najczęściej są to sprzęty konwertowalne, inaczej mówiąc połączenia tabletu z laptopem. Z takiego też sprzętu pisałem ten tekst. Jednak Archos podszedł do tematu trochę bardziej niekonwencjonalnie i pokazał wielki, bo ponad 21 calowy, tablet. 

Zabawa dla całej rodziny na jednym ekranie

Archos PlayTab, bo tak nazywa się ten gigant, raczej nie nadaje się do noszenia go przy sobie, czy też korzystania trzymając go w rękach. Jest to tablet „stołowy”, którego najlepiej położyć na blacie albo oprzeć o coś. Ma on stanowić fajną formę rozrywki dla kilku osób, które będą mogły przy nim grać wspólnie w produkcje z trybem „gorącego krzesła”. Takie gry to np. mobilna wersja znanej planszówki Monopoly ale także port klasycznycbh Heroes 3. Ponadto nie jesteśmy ograniczeni tylko do tego typu rozgrywki, można tu podpiąć pada i pograć samemu w popularnego teraz Fornite, czy inne gry battle royale. Oczywiście o ile wydajność będzie dostateczna, a tego nie jestem pewien…

Archos PlayTab

Zobacz również: Niespodziewanie Apple pokazało nowe iPady mini oraz Air!

Albowiem Archos PlayTab ma bliżej nieokreślony procesor ośmiordzeniowy. Do tego 3GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Tablet ten pracuje pod kontrolą Androida 9 Pie, co otwiera przed użytkownikami wrota do ogromnej liczby aplikacji i gier. Jak już wspomniałem, ekran to LCD o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości Full HD. Ta potężna matryca została przykryta taflą hartowanego i laminowanego szkła o grubości 6 mm. Poza procesorem martwi mnie bateria, ma ona pojemność 5000 mAh, co jest dobrym wynikiem dla telefonu a nie takiego potwora jak to. Chyba w trakcie dłuższych posiedzeń przy grach ładowarka sieciowa będzie najlepszym przyjacielem ludzi korzystających z Archos PlayTab. Sprzedaż tego giganta ma ruszyć w Europie pod koniec lata.

 Cena jaką chętni będą musieli zapłacić to 249 euro, czyli około 1070 zł. Znajdziemy tu chętnych? 😉

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej