Astro Slide to smartfon z fizyczną klawiaturą i Linuxem!

astro slide w rękach

Co prawda, fizyczne klawiatury w smartfonach już dawno odeszły do lamusa. A jednak nadal znajdą się tacy producenci, którzy taki cud techniki chcą przywrócić i znaleźć mu nowe zastosowanie. Wcześniej robiło to Blackberry, a teraz Planet Computers z modelem Astro Slide 5G Transformer!

Astro Slide 5G Transformer

Astro Slide 5G Transformer wygląda jakby ktoś w 2003 roku wyobraził sobie komputery w 2023 roku. To wyobrażenie może się naprawdę podobać, bowiem mamy tutaj wyświetlacz rozciągnięty do każdej krawędzi o przekątnej 6,53 cala o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Za wydajność natomiast odpowiadać ma ośmiordzeniowy układ MediaTek MT6889, którego wydajność jest porównywalna do Snapdragon 855+. Ponadto mamy tutaj 6 gigabajtów pamięci RAM, 128 GB pamięci wbudowanej, NFC, USB typu C oraz czytnik linii papilarnych. Nie można zapomnieć o WiFi 6, Bluetooth 5.1, baterii o pojemności 4000 mAh oraz dwóch aparatach.

astro slide specyfikacja

To, co ciekawi nas najbardziej to oczywiście klawiatura, która wysuwa się podobnie jak w HTC G1. Jest to klawiatura mechaniczna z układem qwerty i kilkoma klawiszami specjalnymi – na przykład enter, control, fn oraz strzałki – oraz podświetleniem. Co ciekawe, klawisze nie wyglądają na jakieś miniaturowe, a więc trafienie w nich powinno być proste, a co za tym idzie – pisanie może być naprawdę przyjemne i wydajne.

astro slide klawiatura

To jednak nie koniec niespodzianek! Jak się domyślacie, smartfon pracuje pod kontrolą Androida, jednak możliwe, że będzie dostępny również Linux. Tak, możliwym jest, że twórcy zdecydują się na dualboot, dzięki czemu będziemy mogli mieć jednocześnie zainstalowanego Androida, czyli typowy system dla telefonów, ale również Ubuntu.

Projekt wystartował jako kampania na IndieGoGo i już zebrał wymaganą kwotę, a w zasadzie ją przekroczył i aktualnie jest to 426% wymaganego celu. A ile kosztuje ten wynalazek? Za wersję Early Bird należy zapłacić 491 EUR (czyli około 2246 złotych), a za wersję standardową nieco więcej, bo 573 EUR, co daje 2610 złotych.

astro slide rozkładanie smartfona

Chcielibyście mieć smartfon z fizyczną klawiaturą? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!