ASUS pracuje nad dwoma nowymi flagowcami. Co wiemy o ZenFone 7 oraz ROG Phone III?

ASUS pracuje nad dwoma nowymi flagowcami. Co wiemy o ZenFone 7 oraz ROG Phone III?

Tak naprawdę większość producentów już zaprezentowała światu swoje flagowce. Co z firmą ASUS? W końcu w sieci pojawiły się informacje na temat nadchodzących smartfonów tajwańskiego producenta. Kiedy wyczekiwany ZenFone 7 oraz ROG Phone III zaprojektowany z myślą o graczach trafią na rynek?

Plany firmy ASUS

Podczas konferencji, odbywającej się w Tajpej czyli stolicy Tajwanu, dotyczącej wyników finansowych ASUSa w pierwszym kwartale tego roku firma ta zdradziła także część planów na najbliższe miesiące. W tym roku producent ten będzie chciał wprowadzić na rynek aż dwa topowe smartfony. Zarówno flagowy ZenFone 7 jak i gamingowy ROG Phone III mają zostać zaprezentowane światu pod koniec drugiego lub na początku trzeciego kwartału. ASUS nadal nie ujawnił konkretnej daty premiery, ale tak naprawdę do tego wydarzenia pozostało jeszcze trochę czasu. Oba urządzenia będą pracować pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 865.

W sieci pojawiły się także plotki mówiące, że ROG Phone III będzie wyposażony w Snapdragona 865+. Na tę chwilę Qualcomm nie zapowiedział jednak premiery tego procesora, a co za tym idzie nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy informacje te są prawdziwe. Niemniej jednak możemy być wręcz pewni, że ASUS zrobi wszystko, aby nadchodzące nowości oferowały topową wydajność, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zobacz także: Vivo prezentuje światu iQOO Z1 czyli pierwszy smartfon z MediaTek Dimensity 1000+

ROG Phone III odnaleziony w Geekbench?

W Geekbench został odnaleziony smartfon ASUSa, którym ma być rzekomo właśnie trzecia generacja sprzętu dla graczy. Oczywiście nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, ale tego typu plotki bardzo często okazują się faktem. Według Geekbench ROG Phone III miałby zdobyć 902 punkty w teście jednego rdzenia oraz 3074 punkty w trybie wielu rdzeni. Co więcej wyniki w teście benchmarkowym nie zdradzają nam zbyt wiele informacji na temat specyfikacji, oprócz wykorzystania Androida 10, 8 GB RAM-u oraz ośmiordzeniowego procesora Qualcomma o taktowaniu bazowym na poziomie 1,8 GHz. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

ASUS pracuje nad dwoma nowymi flagowcami. Co wiemy o ZenFone 7 oraz ROG Phone III?

Na zdjęciu głównym znajduje się ASUS ROG Phone 2.

Czego oczekujecie po ROG Phone III oraz ZenFone 7? Czekacie na nowości ASUSa? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!