ASUS prezentuje całą gamę laptopów z nowymi procesorami Intel

ASUS nowe laptopy

Wczoraj odbyła się prezentacja nowej generacji procesorów Intel. Rodzinę tych procesorów nazwano Tiger Lake i jest to już 11. generacja układów tego producenta. ASUS nie kazał czekać swoim fanom zbyt długo. Chwilę po evencie Intela, pokazali oni nową linię laptopów właśnie z tymi procesorami!

Built for Brilliance

Na swojej prezentacji online, którą prowadzono właśnie pod tym hasłem, ASUS zaprezentował całkiem sporo laptopów z najnowszymi procesorami Intela. Są to układy 11. generacji tego producenta wraz ze zintegrowanymi układami graficznymi Intel Iris Xe Graphics. Zapewniają one o wiele wyższą moc niż dotychczasowe zintegrowane grafiki. Nad niezawodnością połączeń czuwają zintegrowane technologie Intel Wi-Fi 6 oraz Thunderbolt 4. Oto urządzenia, które zaprezentował ASUS:

ASUS ZenBook Flip S (UX371)

To pierwsze urządzenie tego producenta, które jest zgodne z certyfikatem Intel Evo. ASUS ZenBook Flip S jest bardzo poręczny, bowiem ma zaledwie 13.9 mm grubości, a waży tylko 1.2 kg. Nie będzie zatem problemem wsadzenie go w plecak bądź torbę. Treści wyświetlane są na ekranie OLED o rozdzielczości 4K. Otoczony jest niewielkimi ramkami NanoEdge, a ponadto jest czuły na dotyk. Cechuje się on 100% pokryciem palety przestrzeni barw DCI-P3 oraz posiada certyfikację VESA DisplayHDR 500 True Black. Świetnie współpracuje on z rysikiem ASUS Pen, który rejestruje 4096 poziomów nacisku.

ASUS ZenBook Flip S

Z wyglądu od razu sugeruje nam, że to sprzęt klasy premium z wykończeniem Jade black wraz z elementami o diamentowym szlifie w kolorze Red Copper i dekoracyjnym paskiem ze szczotkowanego aluminium. Dzięki zawiasom ErgoLift 360°, możemy używać go jak tabletu stojącego na podstawce. Technologia NumberPad 2.0 sprawia, że mimo braku fizycznego bloku numerycznego na klawiaturze, wcale nie jesteśmy pozbawieni tej funkcji. Za jego wydajność odpowiada Intel Core i7 11. generacji wraz z układem graficznym Intel Iris Xe oraz maksymalnie 16 GB pamięci operacyjnej. Swoje dane użytkownik może magazynować na dysku SSD PCIe 3.0 X4 o pojemności do 1 TB. Na wyposażeniu znalazły się także dwa porty Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 1 typu A oraz HDMI. Jego bateria ma pozwolić na 15 godzin pracy, czyli powinien spokojnie wytrzymywać cały dzień bez ładowarki.

ASUS ZenBook Flip 13 (UX363)

Podobnie jak urządzenie opisane wyżej, jest to dość poręczne urządzenie. Mierzy zaledwie 13.9 mm grubości, a waży ociupinkę więcej od ZenBook Flip S – łącznie 1.3 kg. Wyposażony jest w czuł na dotyk ekran OLED o rozdzielczości FullHD. Również otoczony jest ramkami NanoEdge oraz współpracuje z rysikiem ASUS Pen. Zawiasy ErgoLift 360° również pozwala używać go jak tabletu. W środku znajdziemy procesor Intel Core i7 11. generacji z graifką Intel Iris Xe i 16 GB RAM-u. Producent przeznaczył na dane użytkownika dysk SSD PCIe 3.0 o pojemności do 1 TB. Bateria o pojemności 67 Wh zapewnić ma do 14 godzin działania na jednym ładowaniu. ZenBook Flip 13 obsługuje szybkie ładowanie poprzez port USB typu C z wykorzystaniem ładowarki Power Delivery o mocy 65 W.

ASUS ZenBook S (UX393)

To kolejny, bardzo mobilny laptop mierzący tylko 15.7 mm grubości i ważący 1.35 kg. Wyposażony jest w 13.9-calowy ekran dotykowy o proporcjach 3:2 przy rozdzielczości 3300×2200. Również cechuj się bardzo eleganckim designem, a to dzięki zastosowaniu tego samego rozwiązania, co w ZenBook Flip S.

ASUS ZenBook S

Napędzany jest procesorem Intel Core i7 11. generacji ze zintegrowaną grafiką Intel Iris Xe i maksymalnie 16 GB RAM-u. Użytkownik do dyspozycji ma maksymalnie 1-terabajtowy dysk SSD PCIe 3.0 X4. Bateria o pojemności 67 Wh ma pozwolić na maksymalnie 12 godzin pracy bez podłączania do ładowarki. Na wyposażeniu nie zabrakło portu HDMI, USB 3.2 Gen 1 typu A oraz dwóch portów Thunderbolt 4. Ponadto, znalazł się tu także czytnik kart microSD.

ASUS ZenBook 14 Ultralight (UX435EAL/EGL)

Jak sama nazwa wskazuje, to ultralekkie urządzenie. ZenBook 14 Ultralight waży tylko 980 g, dzięki czemu podczas transportowania go, nawet nie odczujemy jego wagi. Mała waga nie idzie jednak w parze z małą wydajnością. W środku znajdziemy procesor Intel Core i7 11. generacji z układem graficznym Intel Iris Xe bądź NVIDIA MX450.

ASUS ZenBook 14 Ultralight

Jego ekran otoczony jest ramkami NanoEdge, a do tego cechuje się 100% pokryciem barw sRGB. Użytkownik ma do dyspozycji dwa porty Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 1 typu A, HDMI 2.0 oraz czytnik kart microSD. Nie mogło oczywiście zabraknąć także Wi-Fi 6 dla niezawodnego połączenia internetowego.

ASUS ExpertBook B9 (B9400)

To jeszcze lżejsze urządzenie w porównaniu do poprzednika. Waży tylko 880 g, dzięki czemu to świetny kompan w podróży, który zapewni odpowiednią wydajność. W najmocniejszej konfiguracji, Intel Core i7 11. generacji z Intel Iris Xe powinien radzić sobie bardzo dobrze z każdym zadaniem.

ASUS ExpertBook B9

ExpertBook B9 wykonany jest ze stopu magnezowo-litowego, dzięki czemu jest on wytrzymały. Spełnia warunki amerykańskiego standardu wytrzymałości klasy wojskowej US MIL-STD 810H. Zastosowano także wiele elementów zabezpieczeń dla bezpieczeństwa naszych danych. To świetny partner dla klientów biznesowych.

ASUS ZenBook 14 (UX435EA/EG)

Laptop ten to kolejne ultramobilne urządzenie, ważące jedynie 1.19 kg. Wyposażony jest w rozwiązanie ASUS ScreenPAD, a napędza go procesor Intel Core 11 generacji z grafiką Intel Iris Xe lub NVIDIA MX450.

ASUS ZenBook 14

Ekran otoczony jest malutki ramkami NanoEdge, a stosunek jego powierzchni do obudowy to aż 92%. Użytkownik ma do dyspozycji takie porty jak dwa gniazda Thunderblot 4, USB 3.2 Gen 1 typu A, HDMI 2.0, czytnik kart microSD oraz port słuchawkowy.

ASUS ZenBook Flip 15 (UX564)

Urządzenie to wyposażone jest w dotykowy ekran OLED NanoEdge 4K. oferuje 100% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3, a zawias ErgoLift 360° pozwala postawić go w pozycji namiotu. Dodatkowo, współpracuje on z rysikiem ASUS Pen rejestrującym 4096 poziomów nacisku. Za wydajność odpowiadają układy Intel Core 11. generacji wraz z, w najlepszej konfiguracji, kartą graficzną NVIDIA GTX 1650 Ti. Jest to laptop, który łączy ze sobą mobilność oraz elastyczność pracy.

ASUS VivoBook Flip 14 (TP470)

To stylowe urządzenie z obracalnym ekranem dzięki zawiasom 360°. Również i w tym przypadku ekran współgra z rysikiem ASUS Pen. VivoBook Flip 14 poradzi sobie z każdym zadaniem dzięki mocy procesora Inter Core i7 11. generacji oraz do 16 GB pamięci operacyjnej. Użytkownik ma do dyspozycji dysk SSD PCIe o pojemności do 1 TB. Nie zabrakło również i tutaj złącza Thunderbolt 4. Dostępny jest w dwóch, eleganckich wersjach kolorystycznych: Indie Black oraz Transparent Silver.

ASUS ZenBook 13/14 (UX325/UX425)

Są to dwa ultramobilne laptopy, które cechują się również małymi gabarytami. Mają jedynie 13.9 mm grubości, a ZenBook 13 waży nieco ponad kilogram. Ekran w obu przypadkach otoczony jest smukłymi ramkami NanoEdge, a screen-to-body ratio wynosi 90%. Opcjonalną wersją jest model z ekranem o niskim poborze energii, zaledwie 1 W.

ASUS ZenBook 13/14

Napędzane są one procesorami Intel Core 11. generacji, a w maksymalnej konfiguracji znajdziemy 32 GB RAM-u. Na dane użytkownika przeznaczono do 1 TB dysku SSD PCIe 3.0 X2. Dostępne są w dwóch kolorach: Pine Grey oraz Lilac Mist.

ASUS VivoBook S13/S14/S15 (S333/S433/S533)

To kolejna seria, kto by się spodziewał, ultramobilnych laptopów. Jak możecie domyśleć się po nazwie, główną różnicą między nimi jest przekątna ekranu. Charakteryzują się stylowym, dynamicznym wykończeniem z krawędziami z diamentowym szlifem.

ASUS VivoBook S13/S14/S15

W najmocniejszej konfiguracji mamy do czynienia z procesorem Intel Core i7 11. generacji wraz z 16 GB RAM-u oraz dyskiem SSD PCIe z dodatkowym modułem Intel Optane H10. Producent nie zapomniał także o szerokim zestawie złączy dla użytkownika, chociażby Thunderbolt 4.

ASUS VivoBook 14/15 (K413/K513/X413/X513)

To laptopy stworzone z myślą o produktywności i rozrywce. W najbogatszej konfiguracji otrzymujemy Intel Core i7 11. generacji wraz z grafiką Intel Iris Xe i 16 GB RAM-u. Użytkownik ma na swoje dane do dyspozycji dysk SSD PCIe, a w większej wersji znajdziemy dodatkowo dysk HDD. Rozwiązanie ASUS NumberPad 2.09 pozwala łatwo i szybko wprowadzać liczby, mimo braku bloku numerycznego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!