ASUS prezentuje VivoBook S14 i S15

ASUS VivoBook S14 S15

Firma ASUS zaprezentowała odświeżone wersje swoich dwóch ultrabooków. Mowa tu o modelach z serii VivoBook o oznaczeniach S14 (S433) oraz S15 (S533). Wydajność, styl i mobilność – to właśnie ich domena. Co producent ma nam do zaoferowania?

VivoBook S14 i VivoBook S15

Laptopy te cechują się naprawdę bardzo eleganckim wyglądem. Ich obudowy wykonane są z metalu, a anodyzowane krawędzie z diamentowym szlifem nadają im jeszcze smuklejszego wyglądu. Konstrukcje VivoBook S14 i S15 mają zaledwie 1.59 mm grubości, a więc bezproblemowo wsadzimy go do torby czy plecaka. Skoro o mobilności mowa, ich waga zaczyna się już od 1.4 kg, tak więc nie odczujemy także w naszym bagażu zbytnio dodatkowego ciężaru.

ASUS VivoBook S14 S15

Jak możecie się domyśleć, główną różnicą pomiędzy nimi jest przekątna ekranu. W przypadku S14 wynosi ona 14 cali, zaś w S15 – 15.6 cala. W obu przypadkach są to matryce IPS o rozdzielczości FullHD, które otoczone są smukłymi ramkami NanoEdge. Sama górna pokrywa z ekranem otwiera się z łatwością jedną ręką, a po jej otworzeniu naszym oczom ukaże się dodatkowy smaczek w postaci klawisza enter otoczone dyskretnym podświetleniem.

ASUS VivoBook S14 S15

Zobacz także: Prasowe rendery ASUS ROG Phone 3 pojawiły się w sieci na kilka dni przed premierą

A skoro wspomniałem o klawiaturze, nie znajdziemy tu tradycyjnego bloku numerycznego. Opcjonalnie użytkownik może zdecydować się na opcję z autorskim rozwiązaniem ASUS NumberPad 2.0 – blokiem numerycznym zintegrowanym z touchpadem.

ASUS VivoBook S14 S15

Za wydajność w VivoBook S14 i S15 odpowiadają procesory Intel Core 10. generacji. W najmocniejszej konfiguracji znajdziemy Intel Core i7 10. generacji wraz z grafiką NVIDIA MX250 oraz 16 GB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownika producent przeznacza dysk SSD PCIe o maksymalnej pojemności 1 TB, który wspierany jest dodatkowo przez Intel Optane H10. Za połączenie bezprzewodowe z siecią odpowiada karta sieciowa Intel pracująca w standardzie Wi-Fi 6. Na urządzeniach preinstalowane jest oprogramowanie MyASUS, które umożliwia łatwą integrację z urządzeniem mobilnym poprzez dedykowaną aplikację Link to MyASUS1.

Jak Wam się podobają te ultrabooki od ASUS? Mi osobiście bardzo przypadły do gustu,
przede wszystkim za sprawą eleganckiego designu, a Wam?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!