ASUS Republic of Gamers prezentuje najnowszą serię laptopów gamingowych [CES2019]

asus rog logo

Kolejny producent prezentuje swoje gamingowe propozycje przed oficjalnym rozpoczęciem targów CES 2019. Widzieliśmy już Predatory Acera, a teraz przyszedł czas na ASUS i serię Republic of Gamers!

ROG Mothership czy zupełny nowy sposób gry

ASUS jest świadomy tego, że laptopy z reguły dysponują ograniczonymi możliwościami chłodzenia oraz wymuszają stałą pozycję użytkownika. Z tego też powodu tajwański producent postanowił stworzyć całkowicie nowy format konstrukcji. Wszystko po to aby wynieść wrażenia gamingowe na zupełnie nowy, nieosiągalny do tej pory poziom.

ROG Mothership to przenośny, superwydajny komputer o nowatorskiej konstrukcji, która zwiększa możliwości chłodzenia zainstalowanej w nim fabrycznie podkręconej karty graficznej GeForce RTX 2080 oraz procesora Intel Core i9 ósmej generacji. Gry oraz wszystkie treści wyświetlane są na 17,3-calowym wyświetlaczu FullHD z matrycą typu IPS o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz, czasem reakcji 3 ms oraz technologię NVIDIA G-SYNC. Odłączana klawiatura pozwala na dostosowanie sprzętu do każdego stylu gry.

asus rog mothership

ROG G703 mający zastąpić komputery desktopowe

ROG G703 w napędzany jest procesorami Intel Core ósmej generacji, a w maksymalnej konfiguracji podkręconym fabrycznie Intel Core i9-8950K zdolnym do osiągnięcia prędkości taktowania rzędu 4,8 GHz. Laptop ten jest wyposażony w 17-calowym ekran typu IPS z częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz, czasem reakcji od szarego do szarego (GTG) 3 ms oraz technologią NVIDIA G-SYNC, która ma zapewnić całkowicie płynną rozgrywkę nawet przy maksymalnych ustawieniach graficznych.

ASUS ROG G703 oferuje także rozwiązanie dyskowe HyperDrive Extreme, które wykorzystuje technologię pozwalającą na skonfigurowanie w macierzy RAID 0 trzech dysków SSD NVMe podłączonych do gniazda PCI Express dla osiągnięcia prędkości odczytu danych nawet do 8700 MB/s. Jak deklaruje producent jest to najszybszy pod tym względem laptop na świecie.

rog g703

ROG Zephyrus S GX531 ma wyznaczyć standard w zakresie smukłości

Większość gamingowych laptopów różnych producentów nie należy ani do smukłych ani do lekkich urządzeń. Wszystko za sprawą konieczności chłodzenia topowych podzespołów oraz miejsca, które one zajmują. ASUS tworząc model Zephyrus S GX531 chciał zrobić wszystko aby połączyć wydajność z smukłą obudową. I patrząc na zdjęcia urządzenia tajwański producent poradził sobie z tym zadaniem doskonale. Laptop ten, dzięki całkowicie przebudowanej konstrukcji, ma grubość zaledwie 15 mm. ROG Zephyrus S GX531 nadal oferuje topową specyfikację. Za wydajność odpowiada Intel Core i7-8750H. Ekran ma przekątną 15 cali oraz charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz.

ROG Zephyrus S GX531

ROG Strix SCAR II

Firma ASUS reklamuje urządzenie to jako laptopa stworzonego przede wszystkim do strzelanek. Strix SCAR II jest dostępny w wersjach 15,6-calowej oraz 17,3 calowej, przy czym obie cechują się taką samą częstotliwością odświeżania ekranu 144 HZ oraz czasem reakcji 3 ms. Zaakcentowane zostały także klawisze WASD, które są wykorzystywane praktycznie w każdej grze typu FPS.

ROG Strix SCAR II wyposażony jest w sześciordzeniowy procesor Intel Core i7-8750H wraz z 32 GB pamięci RAM. W podstawowej konfiguracji, zarówno w wersji 15,6-calowej jak i 17-calowej, znajdziemy kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060. Te mają w zupełności wystarczyć do osiągnięcia trzycyfrowych wartości klatek na sekundę w najpopularniejszych strzelankach. ASUS przygotował także konfigurację dla najbardziej wymagających. Wykorzystano w niej karty NVIDIA GeForce RTX 2070 mające znacząco poprawić płynność działania oraz same wrażenia z rozgrywki.

ROG Strix SCAR II 

ROG Strix Hero II

Drugi z laptopów z serii ROG Strix ma być idealnym wyborem dla wszystkich graczy MOBA. Zamiast zaakcentowanego bloku klawiszy WASD zastosowano w nim przezroczyste nasadki klawiszy rozświetlające rząd QWER. Jeśli chodzi o specyfikację to ta nie różni się od modelu ASUS ROG Strix SCAR II. Różnicę znajdziemy jedynie w wyglądzie samego urządzenia, ale to w przypadku laptopów gamingowych schodzi na dalszy plan.

ROG Strix Hero II

Co myślicie o nowych laptopach dla graczy z serii ASUS ROG? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!